İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Jimnastik Analig Finalleri Sakarya’da başladı

Spor Genel Müdürlüğünün Anadolu Yıldızlar Ligi projesi kapsamında jimnastik branşı analig finalleri Sakarya – Necmi Uztürk Spor Salonunda başladı.

2-3 Mayıs 2015 tarihleri arasında devam edecek finallere Ankara, Mersin, Konya, Kayseri, İzmir, Bursa, Kocaeli, İstanbul, Samsun, Bolu ve Aksaray illerinden sporcular katılıyor. Analig jimnastik finalleri açılış töreninde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Salih Koşu ve Spor Şube Müdürü Bülent Kasım da yer aldı. İl Müdürü Koşu, açılış töreninde yaptığı konuşmada tüm takımlara başarılar diledi.
İlk gün yapılan minik bayanlar yarışları atlama, paralel, denge ve yer hareketleri kategorilerinde gerçekleştirildi. Genel toplamda takımlarda Ankara takımı birinci, İzmir takımı ikinci ve İstanbul takımı üçüncü olma başarısı gösterdi. Ferdi sıralamada ise Ankara takımından Bahar Çekildaş birinci olurken, İstanbul takımından Atiye Berra Karademir ikinci ve İzmir takımından Beril Uysal üçüncü oldu.
Müsabakalar sonunda dereceye giren sporculara ödüllerini Adapazarı Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Fatih Çelikel ve Jimnastik İl temsilcisi Zeynep Alkan verdi.