İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

KARGENÇ KULÜBÜ’nden Gönüllülük Projesi…

Gönüllülük projelerinin açılışının Belçika’da yapıldığını vurgulayan KARGENÇ Kulüp Yönetim Kurulu Başkanı Ersel Aydın, projenin detayları hakkında bilgi verdi.

Aydın; “DU MOTION adlı spor temalı gönüllülük projemiz Belçika’da yaptığımız açılış toplantısı ile resmen başladı. Hırvatistan koordinatörlüğünde toplam 8 ülkenin yer aldığı proje spor faaliyetleri ve spor organizasyonlarında yer alan gönüllü sayısını artırmayı amaçlar. Bu kapsamda Sakarya genelinde yapılan tüm spor organizasyonlarında gönüllü olarak görev almak derneğimizin ve projemizin hedeflerindendir.

Spor faaliyetlerinde gönüllü olarak görev alan kişiler izlenecek ve anketler ile değerlendirilecektir. 2 yılın sonunda başarılı olan gönüllülerden 5 kişi gönüllü elçi olarak 2021 Uluslararası Dubrovnik Maratonunda resmi görev alacaklardır. Projemiz bu anlamda özellikle gençleri her alanda gönüllü faaliyetlere teşvik etmeyi amaçlar” dedi.

AVRUPA KOMİSYONU’nda Spor İşbirliği toplantısı…

Açıklamalarına devam eden Aydın; “DU MOTION toplantısını tamamlayan ekibimiz akabinde Avrupa Komisyonu’nda gerçekleştirilen Spor Bilgi gününe ve 2020 projeleri açılış toplantısına katıldı. 2019 başvurularında ülkemiz adına ciddi bir başarı yakalayarak 2’si koordinatörlük olmak üzere toplam 8 Erasmus+ Spor projesi onaylanan KARGENC KULÜBÜ Spor bilgi gününde de ilgi odağı olmayı başardı. Erasmus+ Spor projelerindeki başarımız Avrupa spor organizasyonları tarafından takdir edilmekle beraber yeni dönem için oldukça ortaklık ve işbirliği fırsatı gelişti. İlçemizi, ilimizi ve ülkemizi temsil etmenin onurunu yaşadığımız bu süreçte daha da gelişeceğimizin ışığını görmek bizi geleceğe yönelik daha da motive etti” ifadelerine yer verdi.