Sakarya GHSİM o haber için açıklama yaptı

Sakarya Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü basında çıkan 500 sporcunun kapı dışarı edildiğine dair haber ile ilgili açıklama yaptı.

Çeşitli basın-yayın kuruluşlarında yer alan Serdivan İlçesinde bulunan Sakarya Spor Salonunda antrenman yapan özel basketbol, voleybol ve tenis kulüplerinde bulunan 500 sporcunun kapı dışarı edildiği gibi haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Bilindiği gibi belirtilen spor salonunda karate, okçuluk, halter ,judo, boks, wushu, step, aerobik, pilates, voleybol, basketbol, tenis branşlarında İl Spor Okullarında İl Müdürlüğümüz hizmet vermektedir. İşletme Yönetmeliğine göre hiçbir kulübe antrenman salonu tam gün tahsis edilmesi mümkün olmamakla beraber sporun temeli olan  cimnastik, atletizm ve yüzme gibi hizmet verdiğimiz özellikli branşlarda salonların uygunluğu halinde (Necmi Uztürk cimnastik Spor Salonu) mümkün olabilmektedir.

Serdivan İlçesinde Sakarya Spor Salonunda bulunan çok amaçlı salonda antrenman yapan 1 voleybol ve 1 basketbol kulübü ücretli çalışma yapmaktadır.Ayrıca çalışmaların 500 sporcuyu kapsadığı doğru değildir.Bu kulüplerin daha önce olduğu gibi Adapazarı ilçesinde bulunan Atatürk Spor Salonu, Lütfü Yaman Spor Salonu, Yenikent Spor Salonlarında istenilen gün ve saatlerde dilekçeyle başvurmaları halinde tahsis edilecektir. Tenis branşında ise yine Sakarya Spor Salonu ana salon ve Gençlik Merkezinde bulunan çadır salonda hizmetimiz devam edecektir.

Ayrıca Wushu branşının müstakil salonu olmadığı, malzeme ve ekipmanları yönünden uygun özelliklere sahip çalışma salonu olması gerektiği ve bu branştaki İlimiz sporcuları tarafından her yıl uluslararası başarılı dereceler elde edilmesi gibi faktörler nedeniyle söz konusu salonun wushu branşı sporcularına tahsis edilmesi İl Müdürlüğümüzce uygun görülmüştür.

Basınımıza ve Kamuoyuna duyurulur.