İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sakarya’lı Atletler Rekora Koştu

Yılın son yarışması olan Salon Rekor Deneme Yarışmaları, İstanbul’da başladı. İlk gün Umut Uysal 60 metre rekorunu yenilerken, iki de bayrak rekoru kırıldı.

SAKARYA

2019 yılının son müsabakası olan 28-29 Aralık’taki Salon Rekor Deneme yarışmalarına 355 atlet kaydoldu.

Ataköy Atletizm Salonu’nda iki gün sürecek olan Salon Rekor Deneme yarışmalarına 355 atlet kaydoldu. Yeni açılan mevsimin üçüncü, 2019’un ise son yarışması olan Rekor Deneme’de Türkiye’nin farklı bölgelerinden gelen bir çok atlet boy gösterecek.

İki günlük yarışmalarda 12 branşta mücadeleler gerçekleşecek.

Salon sezonunun 2019 takvimi içindeki son yarışması olan 28-29 Aralık 2019 İstanbul Rekor Deneme Yarışmaları’nda ilk gün üç rekor kırıldı.

14 Aralık’ta U18 yaş grubunda 60 metre salon rekorunu 6.81’e indiren Umut Uysal, iki hafta sonra bu dereceyi yine geliştirdi. Umut, seçmede 6.87 yaptıktan sonra akşam çıktığı finalde 6.80’lik derecesiyle yeni bir Türkiye rekoru kırdı.

Seansın sonundaki 4×200 metre bayrak yarışında ise iki ayrı takımdan üç rekor geldi. Aşkın Sadi Aşkın, Burak Karataş, Oğuz Uyar ve İlyas Çanakçı’dan oluşan Fenerbahçe takımı, 1:27.16 ile geçen hafta kırılan rekoru bir buçuk saniyeden fazla geliştirdi. Sarı-lacivertli takım, geçen hafta farklı bir dörtlüyle 1:29.79’luk bir derece yapmıştı.

Aynı yarışta ikinci olan ENKA ekibi ise U18 Türkiye rekoruna imza attı. Şafak Karsavran, Emirhan Çiftçi, Berke Akçam ve Umut Uysal dörtlüsü, 1:29.13 ile üç yıllık eski rekoru yaklaşık iki saniye aşağı çekti.

4×200 Sakarya İl Karması bayrak takımı rekoru kaçırdı. Zehra Oral, Ezgi Kol, Sudenaz Şahin, Zeynep Sude  Ertek’ten oluşan Sakarya Bayan takımı da 29 Aralık 2019 Pazar günü sona erecek olan yarışlarda İlimiz adına madalya arayacaklar.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy, rekor üstüne rekor kıran Milli Atlet Umut Uysal ve antrenörlerini tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

Atletizm İl Temsilcisi Atakan Gündoğdu, Atletizm İl Branş Antrenörleri Ali Kadir Uyar, Gökhan Engin Beloğlu , Ferdi Göymen, Hamit Gündoğdu , Nilüfer Özen Aslantepe ve Serkan Gülez , Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy’a Atletizm branşına verdikleri desteklerden dolayı teşekkür etti.