İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

SAÜ’lü okçulara ödüllerini, Bilal Erdoğan verdi

Sakarya Üniversiteli Geleneksel Türk Okçuları Sakarya’nın ve SAÜ’nün gururu olmaya devam ediyor. SAÜ’lü genç okçular, Çanakkale’de gerçekleştirilen müsabakalarda 2 derece alırken, ödüllerini TÜRGEV Başkanı Bilal Erdoğan takdim etti.

750’NİN ÜZERİNDE OKÇU KATILDI
Geçtiğimiz hafta sonu Çanakkale Biga’da 5.si düzenlenen, her sene uluslararası boyutta büyük katılımın sağlandığı Biga Avrasya Geleneksel Türk Okçuluğu Festivali’ne, bu sene de Türkiye’den ve dünyadan 750’nin üzerinde okçu katıldı.

İLGİ GÖRDÜ
Sakarya Üniversitesi Geleneksel Türk Okçuluğu Topluluğu’nun da geniş bir kafileyle iştirak ettiği, aynı zamanda yurt içi ve yurt dışı katılımla gerçekleşen atlı ve yaya okçuluk müsabakaları, Çanakkale ve çevre illerden gelen yüzlerce seyircinin ilgisini topladı.

2 MADALYA KAZANDIRDILAR
Sakarya Üniversitesli okçular Sakarya’ya ve Sakarya Üniversitesinde 2 madalya kazandırdılar.
Yrd. Doç. Dr. Selçuk Kürşad Koca’nın akademik başkanı, Melih Feyizoğlu’nun öğrenci başkanı olduğu topluluk, yarışmalardan 2 ayrı katagoride 2 madalya kazanma başarısını gösterdi.

İŞTE DERECEYE GİREN SAÜ’LÜLER
Sakarya Üniversitesi Alman Dili ve Edebiyatı öğrencisi Aysel Sözer bayanlar 75 metre sabit puta kategorisinde 2.lik madalyası kazanırken, SAÜ Geleneksel Türk Okçuluğunın desteği ile Sakarya Macerapark Okçuluk Kursu’nda yetişen ve Üniversitenin takımında yer alan Ömer Yetik, çocuklar vur geç puta kategorisinde 3.lük madalyası almaya hak kazandı.

ÖDÜLLERİNİ BİLAL ERDOĞAN TAKDİM ETTİ
Kazananlara madalyaları ve ödülleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu ve TÜRGEV Başkanı Bilal Erdoğan tarafından takdim edildi.
Sakaryalı okçular Biga Kaymakamı Fatih Genel ve Çanakkale Valisi Ahmet Çınar başta olmak üzere, tüm yarışma ekiplerinin ve seyircilerinin ilgi odağı olmayı başardı.

HEDEF, SAÜ VE SAKARYA’YI ZİRVEDE TEMSİL ETMEK
Yrd. Doç.Dr. Selçuk Kürşad Koca yaş ortalaması hayli genç SAÜ Geleneksel Türk Okçuluğu Topluluğunun önümüzdeki dönemlerde daha iyi başarılar kazanmak için çalışmalarına hız kesmeden devam edeceğini söyledi.

Koca ayrıca, bu konuda desteğini esirgemeyen Sakarya Üniversitesi Rektörlüğüne teşekkür etti ve Üniversite seviyesinde yarışmalarda temsil sağlayan nadir ekiplerden olan, Sakarya Geleneksel Türk Okçuları olarak, genç okçularıyla üniversitemizi ve şehrimizi temsil noktasında zirveyi hedeflediğini belirtti.

(Haber Hülya Sürücü-SAKARYA)