Tansu Çiller Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  Atletizmde Yine Zirvede

Sakarya Tansu Çiller Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2014-2015 Öğretim Yılı Sakarya Okullar Arası Puanlı Atletizm İl Birinciliği Yarışmalarında Genç Erkekler ve Genç Kızlar da takım olarak birinci oldu.

Bu güne kadar yapılan bir çok spor dalında hem Sakarya’da hem Türkiye genelinde  birinciliklere imza atan Tansu Çiller Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  2014-2015 Öğretim Yılı Sakarya Okullar Arası Puanlı Atletizm İl Birinciliği Yarışmalarında bayrağı bırakmayarak başarılarının tesadüf olmadığını kanıtladı. Halk arasında adeta bir spor okulu yakıştırması yapılan Tansu Çiller Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bu başarısı ile İl dışındaki yarışmalarda Sakarya’yı temsilen mücadele etmeye devam edecekler. Okul Müdürü Mithat Şahin öğrencilerinin elde ettiği bu başarıdan dolayı oldukça gurur duyduğunu belirterek “ öğrencilerimiz hem spor dallarında , hem derslerinde oldukça başarılı bir performans sergilediler hepsini tek tek alınlarından öpüyorum “ dedi.

Derece Alan Öğrenciler: Genç Erkeklerde

Mehmet Doğan POMAK  (12.Sınıf)
400 m.     Sakarya 2.
800 m.    Sakarya 2.

Ensar ÖZKAYA (12.Sınıf)
100 m.  Sakarya  1.
200 m.  Sakarya   2.

Hüseyin CUMALI (11.Sınıf)
Gülle Atma Sakarya  1.

Enes ÜRKMEZ (12.Sınıf)
Disk Atma Sakarya   1.

Erdem BAŞAK (10.Sınıf)
Cirit Atma Sakarya  1.
110 m Engelli Sakarya 3.

Errad ŞEKERCİ (12.Sınıf)
1500 m Sakarya 4.

Melih YAĞCI (9.Sınıf)
3000 m Sakarya 8.

İsmail KANPOLAT (12.Sınıf)
Uzun Atlama Sakarya 4.

Soner KURT (10.Sınıf)
Yüksek Atlama Sakarya 1.
300 m Engelli Sakarya 1.

Seracettin SUSEVEN (9.Sınıf)
3 Adım Atlama Sakarya 7.

Derece Alan Öğrenciler: Genç Kızlarda

 

Elif YAĞCIOĞLU (11.Sınıf)
100 m Sakarya 1.
200 m Sakarya 1.

Buse İSKENDER (9.Sınıf)
300 m Engelli Sakarya 1.
400 m Sakarya 3.

Emine KÜÇÜK (12.Sınıf)
800 m Sakarya 4.
1500 m Sakarya 3.

Aslı  KEÇECİ (10.Sınıf)
100 m Engelli Sakarya 2.
Yüksek Atlama Sakarya 2.

Öznur ÖNAL (10.Sınıf)
Uzun Atlama Sakarya 2.
3 Adım Atlama Sakarya 3.

Senem ÇALIK (9.Sınıf)
Cirit Atma Sakarya 3.

Ebrar Senem KARA (9.Sınıf)
Disk Atma Sakarya 5.

Evranur TUNÇ (9.Sınıf)
Gülle Atma Sakarya 2.