Toçoğlu ‘Spor kültürünün gelişmesi adına çalışmalarımız artarak devam edecek’

Türkiye Wushu Federasyonu üyeleri ile bir araya gelen Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki  Toçoğlu, “Şehrimizde sporun her alanında önemli bir hava oluştu. Tesisleşme yönünde önemli adımlar attık. Bu şekilde sportif başarıların kazanılabileceğinin bilincindeyiz. Spor kültürünün gelişmesi adına çalışmalarımız artarak devam edecek” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Türkiye Wushu Federasyonu İcra Kurulu Başkanı Abdurrahman Akyüz ve beraberindeki heyeti misafir etti. Gerçekleştirilen ziyarette Türkiye’de Wushu sporuna yönelik önemli başarıların kazanıldığına dikkat çeken Akyüz, Sakarya’da sporun her branşında farkındalık oluşturan çalışmaların söz konusu olduğunu vurguladı. Akyüz “Spor ve sporun geleceği adına hayata geçirilen projeler ve destekleri için Değerli Başkanımız Zeki Toçoğlu’na teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Sportif Başarılar İçin
Sakarya’nın bir spor şehri olduğunun altını çizen Başkan Toçoğlu, “Şehrimizde sporun her alanında önemli bir hava oluştu. Tesisleşme yönünde önemli adımlar attık. Bu şekilde sportif başarıların kazanılabileceğinin bilincindeyiz. Spor kültürünün gelişmesi adına ilçelerimizde de faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Yaz Spor Okulları ile şehir genelindeki binlerce öğrencimize spor yapabilme fırsatı sunuyoruz. Büyükşehir Belediyespor Wushu özelinde de önemli başarılara imza atıyor. Önümüzdeki şampiyonalarda tüm sporcularımıza başarılar diliyoruz” ifadelerini kullandı.