İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Tuğçe Çek Cumhuriyeti’nden Altın Madalyayla Döndü

Çek Cumhuriyeti’nin Teplice kentinde 11-12 Nisan tarihlerinde düzenlenen Ümitler Avrupa Kupası’nda Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor’un milli judocusu Tuğçe Beder 48 kiloda altın madalyaya uzandı. Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor kulübünün alt yapısından yetişen ve her geçen gün başarı grafiğini arttıran milli Judocu Tuğçe Beder, kazandığı altın madalyayla kariyerine yeni bir başarı daha ekledi. Millilerimiz şampiyonada 1 altın, 2 gümüş olmak üzere toplamda üç madalya kazanarak 33 ülke arasında altıncı sırayı aldı.

32 RAKİBİNİN ARASINDAN BİRİNCİ OLDU

33 ülkeden 687 sporcunun katılımı ile yapılan şampiyonanın açılış gününde milli judocumuz Tuğçe Beder, Avusturyalı, Alman, ve iki Hollandalı rakibini geçerek ulaştığı finalde Macar Kincso Mihalovits’i devirdi. 32 rakibinin arasından sıyrılıp, altın madalya kazanan Tuğçe Beder müsabakanın ardından düzenlenen törenle madalyasını aldı. Müsabakaların ardından Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, kulüp Başkanı İslam Yücel, şampiyon sporcuyu telefonla arayarak tebrik etti.

BAKAN ÇAĞATAY KILIÇ, BEDER’İ TEBRİK ETTİ

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Ümitler Avrupa Kupası’nda mücadele eden ümit milli judocularımız için tebrik mesajı yayınladı. Bakan Kılıç” Ümit milli judocularımızın Çek Cumhuriyeti’nde kazandıkları madalyalar hepimizi gururlandırdı. Altın madalya kazanarak Ay yıldızlı bayrağımızı şampiyonluk kürsüsünde dalgalandıran sporcumuz Tuğçe Beder ile aynı müsabakada gümüş madalya kazanan İrem Korkmaz ve Şeyma Özerler’i gösterdikleri başarılardan dolayı kutluyorum. Ülkemizi temsilde gösterdikleri bu başarının başka turnuvalarda da devam edeceğine olan inancımız tamdır” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.