18.6 C
İstanbul

Yakan Çiftinin Şimdiki Hedefi Avrupa Oyunları

- REKLAM -

Kariyerinde üç Dünya şampiyonluğu, iki Dünya üçüncülüğü, yedi Avrupa şampiyonluğu, iki Avrupa ikinciliği, Akdeniz oyunları şampiyonluğu, Dünya dövüş oyunları üçüncülüğü, on sekiz Türkiye şampiyonluğu bulunan milli karateci Tuba Yakan ile yine kariyerinde bir Dünya şampiyonluğu, bir Avrupa şampiyonluğu, iki Avrupa ikinciliği, Üç Avrupa üçüncülüğü, on iki Türkiye şampiyonluğu bulunan Mehmet Yakan gözlerini Avrupa Oyunlarına dikti.

50 AVRUPA ÜLKESİ KATILACAK

12 Haziran tarihinde Azarbaycan’ın başkenti Bakü’de, 50 Avrupa ülkesinden 6.000 sporcunun katılımıyla gerçekleşecek olan şampiyonada boy gösterecek olan milli karateciler Tuba ve Mehmet Yakan çifti, ilk kez yapılacak şampiyonada adını tarihe bir kez daha yazdırmak istiyor. Şampiyona öncesi sıkı bir hazırlık programına giren milli karateciler, milli takım kampında yer alıyor.

SIKI ÇALIŞIYORUZ

Başarıdan başarıya koşan milli takımın vaz geçilmez karatecileri Avrupa oyunları öncesi yatığı açıklamada, sıkı bir hazırlık dönemi geçirdiklerini belirtti. Komite milli takımının başarılı karatecisi Tuba Yakan, “Bu yıl ilk kez düzenlenecek olan şampiyonada ben ve eşim Mehmet Yakan ülkemizi ve kentimizi temsil edeceğiz. İlk yapılan şampiyonada adımızı şampiyonaya yazdırmak istiyoruz Sıkı bir çalışma kampına girdik. Avrupa şampiyonasında kaçırdığımız altın madalyayı burada almak istiyoruz. ”dedi.

İLK MADALYA ALAN SPORCULAR OLACAĞIZ

Kata Milli takımının başarılı karatecisi Mehmet Yakan ise şampiyona öncesi yaptığı açıklamada, “Kariyerim boyunca bir çok talihsiz sakatlıklar geçirmeme rağmen, ülkeme uluslar arası yarışmalarda bir çok madalya kazandırdım. Son yapılan Avrupa şampiyonasında Tuba gibi bende maalesef şansızlıklar yüzünden ikinci oldum. İlk kez yapılacak büyük bir organizasyon olan Avrupa oyunlarında madalyayı alan ilk sporcular olmak istiyoruz” dedi.

- REKLAM -
- REKLAM -

Araç Kiralama - Arayın, Karşılaştırın ve Tasarruf Edin

Son Eklenen Haberler
Diğer Haberler