34.6 C
İstanbul

DİĞER HABERLER

‘Tablet alırken seçici olun’

Aidata Bilişim Kurumsal A.Ş. Genel Müdürü Mustafa Emek, Koronavirüs nedeni ile başlayan uzaktan eğitim modeli, tablet ve dizüstü bilgisayarlara talebi arttırdığını ve başlarda öğrenci ve öğretmenlerin zorlandığı ancak gün geçtikçe alıştığı uzaktan eğitim her nekadar kademeli yüz yüze eğitime geçiş başlasa bile örgün eğitimde oranı azda olsa bundan sonra yer alacağını söyledi.

Mustafa Emek özellikle ilk orta ve lise öğrenci velilerinin Milli Eğitim Bakanlığı’nın EBA (Eğitim Bilişim Ağı) sistemine giriş için tablet, üniversite öğrencilerinin ise dizüstü alımlarına yönelik taleplerin artığını açıkladı.

Özellikle tablet seçiminde dikkat edilmesi gerektiğini söyleyen Mustafa Emek, piyasada ucuz ve yazılım açısından güncel olmayan tabletlerin yer aldığını belirterek tablet alımında EBA tarafından tavsiye edilen özelliklere uygun tablet alınması, yaygın teknik servis ağına sahip firmaların tercih edilmesi, güncel işletim sistemine sahip tabletlerin satın alınması gerektiğini ifade etti.

- REKLAM -
- REKLAM -

Son Haberler

SGB’de görev dağılımı yapıldı

Sakarya Gazeteciler Birliği’nin (SGB) genel kurulu sonrasında göreve seçilen yönetim kurulu kendi arasında toplanarak görev dağılımını gerçekleştirdi.  Sakarya’da mesleki anlamda...