İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bolu Bağışçılar Vakfı Okul Öncesi Eğitim Projelerine Devam Ediyor

Bolu’da Okul Öncesi Çocuk Gelişimi Öğretmenlerine yönelik ‘ Meraklı Çocuklara Yaratıcı Öğretmenler’ konulu eğitim semineri düzenlendi.

BOLU

Bolu ve ilçelerden yoğun katılım gösterilen programda okul öncesi alanı dışında eğitimciler ve çeşitli STK temsilcileri de hazır bulundu.

Çocuk gelişimi üzerine birçok yayını olan, Erken Çocukluk Eğitimcisi ve Oyun Savunucusu kimliğiyle tanınan Prof Dr. Belma Tuğrul’un verdiği seminere okul öncesi öğretmenlerinin yanı sıra, okul idarecileri, müfettişler, rehber ve ilkokul öğretmenleri de katıldı. Yaratıcı öğrenme, çevre ve çocuk hakları konularının da uzmanı olan TUĞRUL yaratıcı eğitim modellerini katılımcıları da dahil ederek eğlenceli bir biçimde anlattı.

Açılışta konuşma yapan BBV Genel Sekreteri Öznur Akkaya “ BBV misyonu gereği konu kısıtı olmaksızın Bolu’nun toplumsal anlamda ilerlemesi için gereken projelere karşılıksız maddi-ayni-teknik destekler verse de, Okul Öncesi’nin ve siz değerli öğretmenlerin vakfın gözünde nasıl özel bir yeri olduğunu öyle sanıyorum tüm kamuoyu biliyordur. Okul öncesi okullaşma oranı konusunda yaptığımız örnek model ve kampanyalar neticesinde şu an Türkiye ortalamasının çok üstündeyiz fakat artık okulların eğitim kapasitelerini güçlendirme yönünde projelere ihtiyaç var. Bugün Değerli hocamız Sayın Belma Tuğrul’a bizleri kırmayarak Bolu ile buluştukları için tüm üyelerimiz ve bağışçılarımız adına teşekkür ediyorum” dedi.

Reklamlar

İlk yorum yapan siz olun

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan marmarabasin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.