Veri Politikası

 • DOLAR
  5,6913
  % 0,59
 • EURO
  6,3238
  % 0,90
 • ALTIN
  272,3742
  % -0,13
 • BIST
  103.072
  % 0,61
Kemer’e kent parkı yapılıyor

Kemer’e kent parkı yapılıyor

Antalya’nın Kemer İlçesi, Temmuz ayı Belediye Meclis toplantısı yapıldı. Meclis gündeminde yer alan 9. maddesindeki ilçeye kent parkı yapımı ile ilgili imar komisyonu raporu oy çokluğu ile kabul edildi. ANTALYA – Kemer Kemer İlçesi Temmuz ayı meclis toplantısı bir gün erkene alınarak, Kemer Belediyesi Şehit Ömer Halisdemir toplantı salonunda yapıldı. Toplantıya, bağımsız meclis üyesi Batur […]

Booking.com

Antalya’nın Kemer İlçesi, Temmuz ayı Belediye Meclis toplantısı yapıldı. Meclis gündeminde yer alan 9. maddesindeki ilçeye kent parkı yapımı ile ilgili imar komisyonu raporu oy çokluğu ile kabul edildi.

ANTALYA – Kemer

Kemer İlçesi Temmuz ayı meclis toplantısı bir gün erkene alınarak, Kemer Belediyesi Şehit Ömer Halisdemir toplantı salonunda yapıldı. Toplantıya, bağımsız meclis üyesi Batur Işık ve CHP Meclis üyesi Aslı Bayar Ulukapı mazeret bildirerek katılmadı.

Gündem öncesi konuşma yapan Belediye Başkanı Mustafa Gül, meclisin bir gün erkene alınmasının nedeninin bugün Kemer’de Rusya Büyükelçisi ve yarın Ankara’da Almanya Büyükelçileri ile yapacağı toplantılardan dolayı olduğunu söyledi. Başkan Gül yaptığı açıklamada, iki ülkenin de bölge turizmi için en önemli ülkeler olduğunu bu nedenle bu görüşmelerin ilçe için değerinin farkında olduklarından dolayı meclis toplantısını bir gün öne aldıklarını söyledi.

“KEMER’E KENT PARKI YAPILACAK”

Gündemin 9’uncu maddesinde yer alan ilçe merkezindeki Olbia parkın yeni bir düzenleme yapılarak Kent Park’ı niteliğinde kullanım alanı oluşturulması konusunda İmar Komisyonun raporunun görüşülmesi ile ilgili olarak konuşan Başkan Gül, her yerde olduğu gibi Kemer’de de bir kent merkezinin oluşturulmasının gerekliliğini bu nedenle de park içerisine seyir terası da dahil olmak üzere çalışmalar yapılması gerektiğini söyledi. Madde meclis üyelerinin oy çokluğu ile kabul edildi. Ak Parti gurubu çekimser oy kullandı.

“SALI PAZARININ YERİ, BÜYÜKŞEHİRDEN GELECEK CEVABA GÖRE ŞEKİLLENECEK”

Gündemin 11’inci maddesinde bulunan ilçe sınırları içerisinde Salı günleri kurulan Turizm Pazarının eski yeri olan Deniz Caddesi üzerine taşınması, ayrıca haftanın Perşembe günleri Yeni Mahalle Ahmet Çavuş Caddesi üzerine Turizm Pazarı kurulması ile ilgili olarak konuşma yapan Belediye Başkanı Mustafa Gül, Büyükşehir yasası ile birlikte ilçe merkezinde Liman Caddesi, Atatürk Bulvarı ve Deniz Caddesinin bir kısmının Büyükşehir’e geçmesinden dolayı pazar yerini değiştirmek zorunda kaldıklarını söyledi. Başkan Gül, değişimden sonra Salı günleri Turizm Pazarının Ahmet Çavuş Caddesi üzerine açılmaya başladığını ve alanın büyüklüğünden dolayı pazar esnafına yerlerin 5 metrekare olarak verildiğini belirtti.

Salı Pazarı’nın yeniden eski yerinde açılabilmesi için Büyükşehir Belediyesinin aldığı kararın ardından alanın 5 metrekarelik yere uygun olmaması nedeniyle bir sezonluk da olsa Ralli Alanının da Turizm Pazarına dahil edilmesi için Büyükşehir’e yazı yazdıklarını söyleyen Başkan Mustafa Gül, eğer olumsuz bir yanıt gelirse gelen talepler nedeniyle hem Perşembe, hem de Salı günü pazarın açılması için maddeyi Plan ve Bütçe Komisyonu’na göndermek istediklerini söyledi. Başkan Gül, komisyonun yapacağı çalışma ile esnafın ve Kemerlilerin yararına hangisinin olacağının tespit edileceğine emin olduğunu ve bu doğrultuda çalışmalarını yapacaklarını söyledi.

Konu ile ilgili olarak söz alan AK Parti Meclis üyesi Ramazan Aslancan ise komisyona gerek olmadığı, Ak Parti meclis üyeleri olarak Büyükşehir’e yollanan yazının takipçisi olacaklarını ve en kısa zamanda bu konuyu netliğe ulaştırarak tek Turizm Pazarının Deniz Caddesi üzerine kurulmasını sağlayacaklarını belirtti.

Madde tek pazar yeri için oy birliği ile kabul edildi.

Booking.com
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?