Veri Politikası

 • DOLAR
  5,7477
  %0,51
 • EURO
  6,3537
  %0,54
 • ALTIN
  280,36
  %1,73
 • BIST
  100.237
  %-0,10
Türkiye’nin ilk iklim dostu kuruluşu AK Parti

Türkiye’nin ilk iklim dostu kuruluşu AK Parti

AK Parti Genel Merkezi, çevre dostu uygulamalar kapsamında 2017 yılına ait “Sera Gazı Beyanı Doğrulama Raporu”nu almasının ardından “İklim Dostu Kuruluş Belgesi”nin sahibi olarak Türkiye’de bir ilke daha imza attı. Eylül ayı itibarıyla “Sıfır Atık Projesi”ni hayata geçirerek Türkiye’de çevre dostu ilk siyasi parti Genel Merkezi olan AK Parti, uygulamanın somut çıktılarını almaya başladı. Uygulamanın […]

Booking.com

AK Parti Genel Merkezi, çevre dostu uygulamalar kapsamında 2017 yılına ait “Sera Gazı Beyanı Doğrulama Raporu”nu almasının ardından “İklim Dostu Kuruluş Belgesi”nin sahibi olarak Türkiye’de bir ilke daha imza attı.

Eylül ayı itibarıyla “Sıfır Atık Projesi”ni hayata geçirerek Türkiye’de çevre dostu ilk siyasi parti Genel Merkezi olan AK Parti, uygulamanın somut çıktılarını almaya başladı. Uygulamanın başladığı günden bu yana raporlamalarını aylık periyotlarla gerçekleştiren AK Parti Çevre, Şehir ve Kültür Başkanlığı tarafından Türk Standardları Enstitüsü’ne (TSE) yaptığı “Sera Gazı Emisyon Raporu Doğrulama Başvurusu” sonuçlandı, siyasi partiler tarafından TSE’ye ilk sera gazı beyanı doğrulama talebinde bulunan AK Parti Genel Merkezi’nin 2017 yılına ait sera gazı emisyonu “makul güven seviyesi”nde ölçüldü. Sera Gazı Beyanı Doğrulaması’nın, TSE’nin şartlarına uygun olarak gerçekleştirilmesi nedeniyle AK Parti Genel Merkezi, Türkiye’de ilk defa “İklim Dostu Kuruluş Belgesi”ni aldı.

AK Parti, Çevre Dostu Uygulamalarına Devam Ediyor

Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, “Cumhurbaşkanımızın eşi Sn. Emine Erdoğan Hanımefendi’nin himayelerinde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız tarafından sürdürülen ve tüm insanlığın geleceği için bir dönüm noktası olarak gördüğümüz “Sıfır Atık Projesi”ni AK Parti Genel Merkezi’mizde başlatarak ülkemizde öncü kuruluşlardan biri olmanın gururunu ve heyecanını yaşıyoruz. Attığımız her adım, başlattığımız her uygulama kadar onu sürdürülebilir kılmayı da çok önemsiyoruz.

Hızlı tüketim alışkanlıklarımızın bir sonucu olan, ‘kullan at’ şeklinde tanımlanan modelin Dünya’mız ve geleceğimiz için büyük maliyetleri ve telafi edilemez sonuçları olacaktır. Atıkların geri dönüştürülmesi, enerji verimli ürünlerin kullanılması ve doğa dostu enerji kaynaklarının tercih edilmesiyle hem çevreye hem de ekonomiye katma değer oluşturacağımıza inanarak yol haritalarımızı oluşturduk. Bu bağlamda, fosil yakıtların kullanımına bağlı olarak insanların ve kurumların doğrudan veya kullandığı ürünlerin üretimi açısından enerji kullanımıyla Dünya’ya bıraktıkları zarar anlamına gelen karbon ayak izimizi AK Parti Genel Merkezi olarak ölçtürdük. TSE’nin Raporu’nda Genel Merkez’imizin 2017 yılına ait sera gazı emisyonunun “makul güven seviyesi”nde ölçülmesi ve TSE tarafından Türkiye’de ilk defa verilen ‘İklim Dostu Kuruluş Belgesi”ni almamız hedeflerimize yakın olduğumuzu gösteriyor. Tüketim alışkanlarımızdaki küçük değişikliklerle, atık yönetimi alanında ‘Sıfır Atık’ hedefimizin bir parçası olarak gördüğümüz karbon ayak izimizi kademeli olarak azaltmak amacıyla yıl bazlı hedeflerimizi ortaya koyduk. İnsanlığın ve Dünya’nın geleceği için çevreyi korumak ve yaşatmak konusunda güçlü bir iddiamız var. Bunun gereği olarak çalışmalarımızı titizlikle sürdürüyoruz.” açıklamalarına yer verdi.


Booking.com
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Booking.com