İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kandıra MYO Sosyal Sorumluluk Projeleri ile örnek

Kocaeli Üniversitesi Kandıra Meslek Yüksekokulu öğrencileri, etkinliklerini sürdürüyor. Yaptıkları teknik geziler ile sektörü yakından tanıma fırsatı bulan öğrenciler, sosyal sorumluluk projeleri ile de örnek olmaya devam ediyor.

İnceleme Gezisi
Kandıra Meslek Yüksekokulu öğrencileri, İLAB Holding bünyesinde kurulmuş olan Türkiye’nin ilk internet brokırlığı şirketi olan Sigortam.net’e inceleme gezisi düzenlediler. Öğr. Gör. Emre Özkan’ın nezaretinde gerçekleştirilen geziye çok sayıda öğrenci katıldı. Öğrenciler şirketin Ümraniye’deki yerine ulaştığından onları Kandıra Meslek Yüksekokulu’ndan geçtiğimiz yıllarda mezun olmuş öğrenciler karşıladı. Şirketin başta satış ve teknik departmanlarında incelemelerde bulunan öğrenciler daha sonra diğer bölümleri de gezdiler. Burada şirket yöneticilerinden sektör hakkında bilgi alan öğrenciler aynı zamanda hem staj hem de iş başvurusunda bulundular.

Ana sınıfını boyadılar
Kandıra Meslek Yüksekokulu öğrencileri ilçedeki ilkokullara yönelik gerçekleştirdikleri sosyal sorumluluk projelerine bir yenisini daha eklediler. Bankacılık ve Sigortacılık Programı öğrencileri proje dersi kapsamında Kandıra Özbey İlköğretim Okulu ana sınıfının iç boyamasını gerçekleştirdiler. Öğrenciler sponsorlar yardımıyla edindikleri boyalar ile sınıfı kendileri boyadı. Kandıra Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Nevim Genç etkinlikler ile ilgili yaptığı açıklamada, teknik gezilerin öğrencilerin sektörle ilişkisinin gelişmesinde, sosyal sorumluluk projelerinin ise üzere topluma yararlı bireyler olarak yetişmelerinde öğrencilere katkı sağladığını belirtti.

unnamed (1)

İlk yorum yapan siz olun

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.