KOÜ İlahiyat Fakültesinin inşaatını incelediler

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, 2015-2016 eğitim dönemine yetiştirilecek KOÜ İlahiyat Fakültesini inceledi

Yeni eğitim sezonuna yetiştirilecek Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi hizmet binasını inceleyen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Yeni fakültemizin ülkemize, kentimize ve İslam âlemine hayırlar getirsin. İnanıyorum ki bu fakültemiz sağlam temeller üzerinde yetişmiş önemli âlimler yetiştirecektir” dedi. Fakültenin incelenmesi sırasında KOÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr Ercüment Çiftçi, Üniversitenin Genel Sekreteri Fatih Akbulut, Ayhanlar Asfalt A.Ş sahibi Murat Ayhan, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof.Dr Abdullah Kahraman ve teknik personel katıldı.

BU DÖNEME YETİŞTİRİLECEK
Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi 4 katlı olarak tasarlanmış olmasıyla birlikte, bodrum katta 112 kişilik derslik, hattat atölyesi, kütüphane, ebru atölyesi, müzik odası, bay-bayan mescit bulunuyor. Zemin katta 288 kişilik derslik, birinci katta da yine 288 kişilik derslik bulunmasının yanı sıra, ikinci katta 288 kişilik derslik, 4 adet kulüp odası ve 191 kişilik Konferans salonu bulunuyor. Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi toplamda 688 öğrenci kapasitesine sahip olması da gelecek yıllarda öğrenci sayısında artması da bekleniyor. İnşaat çalışmalarının hızla devam ettiği Fakülte binasının bu döneme yetiştirileceği de ifade ediliyor.

AYHANLAR FİRMASI İNŞAATI YÜKLENDİ”
Ayhanlar Asfalt A.Ş’nin hayırsever sahibi Murat Ayhan’ın üstlendiği İlahiyat Fakültesi inşaatımım 7 Eylül 215’te tamamlanarak hizmete gireceği belirtildi. 2015-2016 döneminde 62 öğrencinin eğitime başlayacağı fakültenin gelecek yıllarda bu sayının katlanarak büyümesi de bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.