Veri Politikası

 • DOLAR
  5,7477
  %0,51
 • EURO
  6,3537
  %0,54
 • ALTIN
  280,36
  %1,73
 • BIST
  100.237
  %-0,10
KOÜ’de Kanser Haftası Etkinlikleri

KOÜ’de Kanser Haftası Etkinlikleri

Kanser Haftası etkinlikleri kapsamında Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi önünde bir konser gerçekleştirildi.  Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi ile Kocaeli Kanserle Mücadele Derneği’nin birlikte düzenlediği ‘Kanser Haftası’ etkinlikleri kapsamında, Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü Öğr. Gör. Yeşim Madanoğlu ve öğrencileri mini bir konser verdi. Kanser hastalarına moral olmak ve kanser ile mücadelede farkındalık yaratmak amacıyla […]

Booking.com

Kanser Haftası etkinlikleri kapsamında Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi önünde bir konser gerçekleştirildi. 

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi ile Kocaeli Kanserle Mücadele Derneği’nin birlikte düzenlediği ‘Kanser Haftası’ etkinlikleri kapsamında, Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü Öğr. Gör. Yeşim Madanoğlu ve öğrencileri mini bir konser verdi. Kanser hastalarına moral olmak ve kanser ile mücadelede farkındalık yaratmak amacıyla düzenlenen konsere, Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Zafer Cantürk, Tıp Fakültesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları ABD Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bülent Coşkun, Tıp Fakültesi Tıbbi Farmakoloji ABD Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tijen Utkan, Kanserle Mücadele Derneği yetkilileri, akademisyenler, öğrenciler ile kanser hastaları ve aileleri katıldı.

Erken tanının önemi, kansere yol açan etkenlerden kaçınılması, kanserle mücadelede farkındalık yazılı pankartların da yer aldığı konserde, Başhekim Prof. Dr. Cantürk, kanserde farkındalığın önemine yönelik açıklamalarda bulundu. Prof. Dr. Cantürk, kanserin hemen harekete geçilmesi gereken önemli bir konu olduğunu ve bir takım önlemlerle kanserden korunabileceğini belirterek, “Kansere yol açan nedenlere baktığımızda %90’nının çevresel etkenlerden kaynaklandığını görüyoruz. Çevresel faktörleri azaltmaya yönelik düzenleme yapmak bizim elimizde” dedi.

Sağlıklı yaşam kültürünün teşvik edilmesi gerektiğini vurgulayan Prof. Dr. Cantürk, “Hasta olup iyi olma hayali kurmaktansa, sağlıklı bir yaşamı benimseyip, sağlıklı bir geleceğin hayalini kurmak çok daha önemli” ifadesinde bulundu. Kanser ile mücadelede dikkat edilmesi gereken hususları da belirten Prof. Dr. Cantürk, “Sağlıklı beslenmeye özen gösterilmesi, obezite ile mücadele edilmesi, spor yapılması, tütünden uzak durulması gerekiyor. Bunlar dışında kanserle mücadele de en önemli kavram erken teşhis. Toplumumuzda, tarama ve kanserden korunma bilinci oluşmaya başladı. Bu tür etkinliklerle de farkındalığı daha da arttırmayı amaçlıyoruz” dedi.

Booking.com
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Booking.com