Veri Politikası

 • DOLAR
  5,7477
  %0,51
 • EURO
  6,3537
  %0,54
 • ALTIN
  280,36
  %1,73
 • BIST
  100.237
  %-0,10
Sakarya’da ‘Federal Akademi’ kuruldu

Sakarya’da ‘Federal Akademi’ kuruldu

Bünyesinde 500 kişi istihdam eden Federal Elektrik üniversiteli mezun gençlerin iş hayatına vakit kaybetmeden adım atabilmeleri, için “Federal Akademi” yi kurdu. SAKARYA Federal Elektrik İnsan Kaynakları sorumlusu Hatice Kolcu, Federal Akademi’nin kuruluşu ve detayları hakkında açıklamalarda bulundu. “Üniversite hayatı kişinin kendisini geliştirdiği, yepyeni bilgiler öğrendiği ve aynı zamanda sosyalleştiği çok keyifli bir süreç. Maalesef her güzel […]

Booking.com
Bünyesinde 500 kişi istihdam eden Federal Elektrik üniversiteli mezun gençlerin iş hayatına vakit kaybetmeden adım atabilmeleri, için “Federal Akademi” yi kurdu.

SAKARYA

Federal Elektrik İnsan Kaynakları sorumlusu Hatice Kolcu, Federal Akademi’nin kuruluşu ve detayları hakkında açıklamalarda bulundu.

“Üniversite hayatı kişinin kendisini geliştirdiği, yepyeni bilgiler öğrendiği ve aynı zamanda sosyalleştiği çok keyifli bir süreç. Maalesef her güzel şey gibi bu süreç de eninde sonunda sona eriyor. Sonrası ise genelde yeni mezun için ilk başta kaos ve stresi içeren bir iş arama sürecinin başlangıcı anlamına geliyor. İş bulsa da başarabilecek miyim, bilgilerimi karşı tarafa gösterebilecek miyim korkusu da cabası. Biz de buradan hareketle geçişin kolay ve düşünülenden daha rahat olması için adaptasyon sürecine odaklanıp Federal Akademi yi kurduk.

Federal Akademi, 2017 yılında, 30 kişilik yeni mezun gencimizi işe alarak eğitim ve öğretim programına başladı. 5 erli gruplar halinde takımlar kurarak, her takımın başına konusunda uzman yön gösterici eğitmenler verdik. 3 aylık bir süre zarfı boyunca oluşturulan takımlara, uygulamaya yönelik projeler verildi. Projelerinin hayata geçmesi için firmamızın tüm imkanlarını kullanmalarına olanak sağladık. Bir taraftan proje sunumları için takım halinde araştırma yaparken, diğer taraftan bireysel olarak da kendilerini geliştirmeleri için firmamızın çeşitli departmanlarında görev verdik. Hem bireysel hem de takım olarak başarılarını aylık performans değerlendirmeler ile ölçümledik. Değerlendirmeler sonucunda başarı gösterenlerin yarısından fazlasını Federal Elektrik bünyesinde istihdam ettik.

Kariyerlerinin ilk devresinde kendilerini ispatlamak adına ter döktükleri böyle bir ortamı dizayn ederek, yeni fikirler ortaya atma, takım çalışmasına yatkınlık, zamanı verimli kullanma, iş hayatına kolay uyum gibi birçok özellikleri gün yüzüne çıkararak daha hızlı gelişmelerine ve özgüvenlerinin artmasına katkıda bulunduk.

2018 yılı Federal Akademi için işe alım süreçlerimiz için başvurular Ocak ayının sonuna kadar tamamlanmış olacak. 2017 de birlikte ulaştığımız başarı sayesinde akademiye başlamak isteyenlerin sayısı, henüz Ocak ayının ikinci haftasında olmamıza rağmen yüzlerle ifade ediliyor.

Akademiden mezun olanların çoğuna hem firmamızdan hem de başka firmalardan kısa sürede iş tekliflerinin gelmesi başvuru sayımızın bu sene neden arttığını ve doğru bir iş yaptığımızı gösteriyor.

Sınırlı sayıda kontenjandan yararlanmak isteyen yeni mezun gençlerimiz İnsan Kaynakları departmanımız ile irtibata geçebilir. Kimse bana şans vermezse, ben ilk iş deneyimimi nerede, nasıl edineceğim? sorusu Federal Akademi ile son bulmuş oluyor.”

Booking.com
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Booking.com