Veri Politikası

 • DOLAR
  5,6913
  % 0,59
 • EURO
  6,3238
  % 0,90
 • ALTIN
  272,3742
  % -0,13
 • BIST
  103.072
  % 0,61
Sanayi Keneviri, İstanbul Aydın Üniversitesi’nde ele alınacak

Sanayi Keneviri, İstanbul Aydın Üniversitesi’nde ele alınacak

İstanbul Aydın Üniversitesi’nde, 19 ilde yetiştirilmesi için “kontrollü serbestlik” çıkarılan sanayi keneviri hakkında geniş katılımlı bir forum düzenleniyor. İSTANBUL Uzun yıllardır yasaklı olan ve 2016 yılında 19 ilde yetiştirilmesi kontrollü olarak serbest bırakılan sanayi keneviri bitkisi, İstanbul Aydın Üniversitesi’nde düzenlenen bir forumda ele alınıyor. İstanbul Aydın Üniversitesi Gıda Araştırmaları ve Uygulama Merkezi (GAUM) tarafından, Gıda […]

Booking.com
İstanbul Aydın Üniversitesi’nde, 19 ilde yetiştirilmesi için “kontrollü serbestlik” çıkarılan sanayi keneviri hakkında geniş katılımlı bir forum düzenleniyor.

İSTANBUL

Uzun yıllardır yasaklı olan ve 2016 yılında 19 ilde yetiştirilmesi kontrollü olarak serbest bırakılan sanayi keneviri bitkisi, İstanbul Aydın Üniversitesi’nde düzenlenen bir forumda ele alınıyor.

İstanbul Aydın Üniversitesi Gıda Araştırmaları ve Uygulama Merkezi (GAUM) tarafından, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Atatürk Bahçe Kültürleri Merkezi Araştırma Enstitüsü ve Berkin Enerji paydaşlığında düzenlenen, aralarında bilim insanları, bürokratlar, aydınlar ve iş insanlarının da bulunduğu geniş tabanlı bir katılımcı kitlesine sahip olan Sanayi Keneviri Forumu, söz konusu bitkinin tanınması, üzerindeki engellerin tartışılması ve son tahlilde yeniden ekonomiye kazandırılması için yapılması gerekenlerin değerlendirilmesi amaçlarını taşıyor.

20 Ocak 2018 Cumartesi günü İstanbul Aydın Üniversitesi Florya Halit Aydın Kampüsü’nde gerçekleştirilecek forumun, kağıttan oksijene, ip ve urgandan biyopolimer maddelere kadar birçok alanda büyük faydalar sağlayan sanayi kenevirinin doğru tanınmasına büyük katkı sağlaması bekleniyor.

Booking.com
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?