Tecrübeli Üniversiteliler Geliyor

Sakarya Müteahhitler Birliği ve Sakarya Makina İmalatçıları Birliği Derneği; (SAMİB) Sakarya Üniversitesi ile protokol imzaladı. Bu imza Eğitimin yanında pratikle tecrübe kazanan Üniversite mezunlarının iş hayatına adaptasyon sürecini de sağlayacak. Protokol de atılan imzalar da Türkiye’de bir ilki de beraberinde getirmiş oldu

20 gün ile 1 ay arasında mecburi stajlarla üniversitelerin çeşitli bölümlerinden mezun olan ve pratik sorunu yaşayan öğrenciler artık bu girişimle iş hayatında tecrübe kazanabilecekler. Sakarya Üniversitesi ile yapılan protokolün ardından Üniversitelerin Mühendislik ve Meslek yüksekokulu bölümlerinden öğrenciler 3+1 ile 7+1 sistemi sayesinde ilgili bölümlerinde tecrübe yapabilecek.
Protokolde Sakarya Üniversitesi Rektörü Muzaffer Elmas, Teknoloji Fakültesi Dekanı Mehmet Sarıbıyık, Sakarya Müteahhitler Birliği Başkanı Kadir Savaş ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Sakarya Makina İmalatçıları Birliği Derneği; (SAMİB) Başkanı Metin Kar hazır bulundu.

Sakarya Üniversitesi Rektörü Muzaffer Elmas, protokolün önemine değinerek “ Proje yer alan Tüm STK teşekkür ediyorum. Öğrencilerimizin iş hayatında okuldan mezun olduktan sonraki adaptasyon süreci ve tecrübe kazanmaları adına çok önemli bir adım attık. Protokolün ilimiz ve iş hayatımıza hayırlı olmasını diliyor. Sakarya Üniversitemizin de kalitesine önemli katkı vereceğine inanıyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.