5.3 C
İstanbul

Trakya Üniversitesi geri dönüşüm hareketi başlattı

- REKLAM -

Trakya Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı, başta Bolcaana Yemekhanesi olmak üzere üniversitenin tüm yerleşkelerinde geri dönüşüm hareketi başlattı.

EDİRNE

14-20 Ekim 2018 tarihleri arasında kutlanan “Dünya Standartlar Günü ve Türkiye Standartları Haftası” kapsamında hayata geçirilen çalışmalarla, Trakya Üniversitesi’ndeki atıkların geri dönüştürülmesi ve ekonomiye kazandırılması hedefleniyor. Trakya Üniversitesi öğrencileri ve çalışanlarının ortak yaşam alanlarına konulan metal, pil ve kağıt atık kutularıyla hem çevre bilincinin gelişmesine katkı sağlanması hem de atıkların ekonomik bir girdi olarak değerlendirilmesi amaçlanıyor. Hali hazırdaki metal, pil ve kağıt atık kutularına kısa süre içinde cam, plastik ve organik atık kutularının da eklenmesi ve birçok farklı atığın geri dönüşüm sayesinde yeniden ekonomiye kazandırılması planlanıyor.

Önemli bir harekete imza attıkları için Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Yücel Kurtdere ile İşletmeler Genel Koordinatörü Öğr. Gör. Burak İşçimen başta olmak üzere tüm Başkanlık çalışanlara ve emeği geçenlere teşekkür eden Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu “Üniversitemiz birçok alanda sosyal sorumluluk projelerine imza atarken çevre duyarlılığı konusunda da önemli çalışmalar gerçekleştiriyor. Gelecek nesillere temiz bir dünya bırakmak için yenilenebilir enerji kaynaklarına yöneliyor, bu konuda akademisyenlerimizle çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Çöp olarak tanımlanan birçok atığı artık birer hazine gibi değerlendireceğiz. Bu konuda Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığımızın girişimleriyle harekete geçtik. Projemizle, daha yeşil yerleşkeler ve yaşam alanlarına katkı sağlarken, farklı atıkları geri dönüşüm aracılığıyla ekonomimize kazandıracağız. Öğrencilerimizden Hocalarımıza kadar tüm Trakya Üniversitelerinin bu girişime sahip çıkacağına inancım sonsuz.” dedi.

- REKLAM -spot_img

Araç Kiralama - Arayın, Karşılaştırın ve Tasarruf Edin

Son Eklenen Haberler
Diğer Haberler