Veri Politikası

 • DOLAR
  5,6913
  % 0,59
 • EURO
  6,3238
  % 0,90
 • ALTIN
  272,3742
  % -0,13
 • BIST
  103.072
  % 0,61
19 Mayıs’ta çocuklar 41 Burda’da hem eğlendi hem de öğrendi

19 Mayıs’ta çocuklar 41 Burda’da hem eğlendi hem de öğrendi

KOCAELİ’NİN İZMİT İLÇESİNDE BULUNAN 41 BURDA AVM’DE 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KAPSAMINDA DÜZENLENEN ETKİNLİKTE ÇOCUKLAR HEM EĞLENME HEM DE ÖĞRENME FIRSATI YAKALADI.

Booking.com

Kocaeli’nin İzmit ilçesinde bulunan 41 Burda AVM’de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında düzenlenen etkinlikte çocuklar hem eğlenme hem de öğrenme fırsatı yakaladı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı 1 Burda Alışveriş Merkezi’nde coşku ile kutlandı. Güün boyunca alışveriş merkezini ziyaret eden çocukları şişme oyun parkı, planetaryum, yüz boyama gibi aktiviteler karşıladı. Mustafa Kemal Atatürk’ün “Hayatta en hakiki mürşit, ilimdir” sözünden yola çıkarak çocukların 19 Mayıs’ı öğrenerek geçirmesini amaçlayan AVM yönetimi tarafından çeşitli kodlama, fen bilimleri ve matematik gibi alanlarda da çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen etkinlik kapsamında Doğa Koleji Yahya Kaptan Kampüsü öğrencileri, ziyaretçiler için hünerlerini sergiledi. Hidrolik kol ve el prototipleri, filtre gözlük, 3D optik ilüzyon, köpek balığı temalı elektrik düzeneği, denge oyunları, sıvı basıncı ile oluşturulmuş içecek makinesi, casus aynalar, proksinoskop, hareketli çılgın robotlar, maglev treni, hologramlar, optik deneyler, bilimin doğası uygulamaları, bilim insanları çerçeveleri, iskelet ve kas sistemi gibi çalışmalar ve çeşitli deneylerle çocuıklar hem öğrendi hem de doyasıya eğlenme fırsatı yakaladı.

Fen bilimleri ve matematiğin yanı sıra, Kocaeli Yahya Kaptan ve Başiskele Kampüsü öğrencilerinden oluşan “Kodlama & Robotik” ekibi gün boyu misafirlere kodlamayı ve robotlarını tanıttı.

Booking.com
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?