İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

2016 Kocaeli’nde kültür ve sanat yılı olacak

Kocaeli Büyükşehir’in kültür ve sanat etkinlikleri 2016 yılında da devam edecek

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 2016 yılında da kentin sosyal ve kültürel yapısına çok önemli katkılar sunacak. Şehir Tiyatroları, yeni yılda birbirinden güzel oyunlarını sahneye koymaya devam ederken, KBB Konservatuarı konserlerle sanatseverlere seslenecek. Paneller, söyleşi ve sergiler de 2016’da kültür ve sanata hayatımıza katkı sunacak.

ŞEHİR TİYATROLARININ OYUNLARI
Şehir Tiyatroları, 2016 yılının ocak ayında sevilen oyunlarıyla sahne alacak. Şehir Tiyatroları, ocak ayında SDKM’de Yalancı, Woyzeck, Ayrılık Müziği, Kurdele yasa Artı Sonsuz, İyi Geceler Anne, Baş Belası, Çıkmaz Sokak Çocukları, Baş Belası ve Ferhad İle Şirin oyunlarını yetişkinlere oynayacak. Mavi Yelkenli oyunu ise yine çocukları misafir edecek. SDKM’de KBB Konservatuarı da, çocuklar ve yetişkinler için iki konser verecek.

GEBZE VE ÇAYIROVA
Gebze Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi’nde ise ocak ayında tiyatro, sinema gösterimleri, konser ve seminerler vatandaşları bekliyor. Kültür merkezinin fuaye alanında 22-24 Ocak tarihlerinde ‘’Kar Altında Sarıkamış’’ sergisi açılacak. Gebze Beylikbağı Ahmet Penbegüllü Kültür Merkezi’nde bu ay çocuk tiyatrosu sahne alacak. Çayırova Belediyesi Kültür Merkezi’nde yine çocuk oyunları var.

TDED’DE KURSLAR DEVAM EDECEK
Türk Dil ve Edebiyat Derneği(TDED) Kocaeli Şubesi’nde ocak ayında yazarlık ile diksiyon ve hitabet kursları devam edecek. Ayrıca Prof. Dr. Hüseyin Hatemi, ‘’Medeniyet ve Hukuk’’ konulu bir söyleşi düzenleyecek.

Reklamlar

İlk yorum yapan siz olun

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan marmarabasin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.