Baget Yüzük Kaç Karat Olmalıdır?

2022 Yüzük Modası : BAGET PIRLANTA TEKTAŞ YÜZÜKLER!

            Evlilik hazırlığının başlangıç süreci teklif aşamasıdır. Evlilik teklifi ederken en romantik, özel an olduğu için sevilen kadına hitap eden orijinal tasarımda yüzük armağan edilir. Bu yüzüklerin kişiye özel olması, özgün tasarımlar içermesi bireye önemli olduğunu hissettirir. Özellikle bireyin seveceği tarzda tektaş, baget yüzük modelleri seçilerek ömür boyu zevkle kullanılacak takı armağan edilir. Yüzük hem evliliği ya da sözü simgeler hem de kıyafetleri tamamlayan en güzel aksesuarlar arasında yer alır.

            Evlilik teklif ederken nasıl bir yüzük alınacağı konusunda erkekler kararsız kalabilir. Bu aşamada sevilen kadının neler sevip sevmediği, ne tarz takı modellerinden hoşlanıp hoşlanmadığı öğrenilmelidir. Böylece tektaş modelleri seçilirken dikkatli davranılır ve kişinin beğeneceği tarzda takı seçilir. Büyük, gösterişli, kesimi farklı ve özgün olan tektaş ya da baget yüzük modelleri evlilik teklifi edilirken verilir. Özellikle bireylerin özel anlarını yüzüklere yazdırarak ölümsüzleştirmek mümkündür. Örneğin tanışma ya da sevgili olunan tarih yüzüklerin iç kısmına yazılır. Bu yazı kısmına isim de dahil edilebilir. Böylece daha romantik, özel hediye seçilmiş olur ve kişi severek yüzüklerini takabilir.

Baget Yüzük Kaç Karat Olmalıdır?

            Bireyler sevdiklerine özel ve anlamlı hediye almak için takı seçebilir. Özellikle tektaş, pırlanta yüzük modelleri seçerek sürpriz yapılabilir. Yüzük alırken dikkat edilmesi gereken birkaç püf nokta vardır. Örneğin baget pırlanta yüzük alırken kaç karat olmalı, kesimi, büyüklüğü kişinin beğendiği tarzda olması gerekir. Yüzük alırken genellikle en az 0.15 karat olması yüzüğün değerini daha da artırır. Bu nedenle kişiler model seçerken 0.15 karat ve üzeri pırlanta yüzük modelleri seçmelidir.

            Yüzük alırken dikkat edilmesi gereken konulardan biri pırlanta kesimidir. Pırlanta kesim şekline göre büyüklüğü değişir. Buna göre pırlanta yüzük modelleri değişir. Özel tasarım tektaş pırlanta modellerinde kesim, karat, büyüklük, şeffaflık son derece önemlidir. Yüzüklerde kullanılan pırlantaların ağırlığı karat olarak hesaplanır. Bu oran ne kadar büyürse baget yüzük fiyatları artar. Aynı zamanda pırlanta ağırlığının fazla olması daha büyük yüzükler olması anlamına gelebilir.