İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Seyahat Kartları’ndan ilk basım ücreti alınmıyor

65 Yaş Üzeri, Gazi-Gazi Yakını, Şehit Yakını, Engelli-Engelli Refakatli ve 60 Yaş İndirimli Seyahat Kartları’ndan ilk basım ücreti alınmıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Dairesi Başkanlığı Seyahat Kartları Cetveli’nde yapılan değişiklikle 65 Yaş Üzeri, Gazi-Gazi Yakını, Şehit Yakını, Engelli-Engelli Refakatli ve 60 Yaş İndirimli Seyahat Kartları’ndan ilk basım ücreti alınmıyor. Büyükşehir Meclisi’nin ağustos ayı toplantısında alınan kararla 10 TL olan ilk basım ücretinin sadece bu kişiler için gelir cetvelinden çıkarılmasına karar verildi.

SADECE SÖZ KONUSU KARTLARDA GEÇERLİ
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yayınlanan Ücretsiz veya İndirimli Seyahat Kartları Yönetmeliği kapsamında ücretsiz seyahat hakkı tanınan ve Büyükşehir Belediyesi Seyahat Kartları Yönetmeliği’nce ilimizde toplu taşıma araçlarında ücretsiz olarak geçerli olan 65 Yaş Üzeri, Gazi-Gazi Yakını, Şehit Yakını, Engelli-Engelli Refakatli ve 60 Yaş İndirimli seyahat kartlarından ilk basım ücreti olan 10 TL alınmıyor. Verilen kartların herhangi bir nedenden zayi edilmesi veya kartın kırılması sonucunda kullanım dışı kalması ile tekrardan düzenlenen kartlardan ise kart ücreti olarak 10 TL tahsil edilecek. Söz konusu kişilerin dışında kalan diğer İndirimli ve Ücretsiz Seyahat Kartları’nda ilk basım ücreti olarak 10 TL alınmaya ise devam edilecek.