İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

8 Mart’ta Kadın ve Sanat SATSO’daydı

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde faaliyet gösteren TOBB Sakarya İl Kadın Girişimciler Kurulu organizasyonunda, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle Sakarya Üniversitesi Tasarım ve Mimarlık Bölümü öğrencilerinin eserlerinden oluşan “Fragmanlar Karma Sergisi” gerçekleştirildi.

SAKARYA – SATSO Hizmet Binasında Sakarya Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Elvan Bilgehan Dikici ve Kurul Üyelerinin ev sahipliğinde gerçekleştirilen etkinlikte Sakarya Üniversitesi Sanat, Tasarım ve Mimarlık Bölümü ile Adapazarı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin eserlerinden oluşan sergi sanatsever konukların beğenisine sunuldu.

Görsel bir sanat şöleni niteliğinde gerçekleştirilen etkinliğe Sakarya Barosu Başkanı Av. İlknur Ebiz Yıldız, Sakarya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Özer Köseoğlu, Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tahsin Turgay, Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sima Nart, Sakarya Kent Konseyi Başkanı Sinan Çileli, İl Müdürleri, SATSO Meclis Divan Katibi Serap Yılmaz, SATSO Meclis Üyesi İffet Hacıeyüpoğlu, SATSO Meclis Üyeleri ve çok sayıda katılımcının iştirak ettiği sergiye yoğun ilgi gösterildi.

Serginin açılışında konuşan Sakarya KGK Başkanı Elvan Bilgehan Dikici; “Dünya, kadınla ve sanatla daha yaşanabilir, daha anlamlı, daha umutlu olur. 8 Mart dünya kadın emekçiler gününde böyle anlamlı bir programda sanatı ve kadını iç içe görmekten mutluluk duyuyorum. Sakarya Üniversitesi Sanat, Tasarım ve Mimarlık Bölümü öğrencileri tarafından hazırlanan fragmanlar karma sergimizde ve Adapazarı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi eserlerinden oluşan eserlerde kadına ve hayata dair çok başarılı eserler var. Emek veren icra eden herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.  

SAÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Özer Köseoğlu, Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tahsin Turgay ve İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sima Nart’da anlamlı bir günde çok güzel ve önemli bir organizasyon olduğunu belirterek üniversite olarak katkı sunmaktan dolayı mutluluk duyduklarını dile getirdiler.

Söz konusu sergi bir hafta süreyle SATSO Fuaye alanında sanatseverlerin beğenisine açık olacak.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın