İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Aktaş ‘Polis Teşkilatı’nın 170. kuruluş yıl dönümü kutlu olsun’

İlim Yayma Cemiyeti Sakarya Şube Başkanı Vadettin Aktaş, Türk Polis Teşkilatı’nın 170. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Aktaş mesajında, “Ülkemizi 170 yıldır her türlü tehdit ve tehlikeden koruyan, hukuk devleti ilkeleri doğrultusunda mücadele etmeyi kendisine şiar edinen polis teşkilatımızın kuruluş yıl dönümünü kutluyorum” dedi.

“Emniyet teşkilatımız iç güvenliğimizi sağlayan önemli kolluk kuvvetidir. 170 yıldan bu yana eğitimli personeliyle ülkemizin en başarılı kurumları arasında gösterilen emniyet teşkilatımız, yapmış olduğu çalışmalarla dünya polis teşkilatları arasında göz dolduran bir kurum haline gelmiştir. Türk Polis Teşkilatımız; devletimizin, milletimizin bölünmez bütünlüğünü, halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak, huzur ve asayişi temin etmek gibi önemli görevler üstlenmektedir. Bizleri gururlandıran emniyet teşkilatımızın Polis Haftası’nı kutluyorum. Ülkemizde huzur ve güven ortamının sağlanması adına ve terörle mücadele uğruna görevi başında şehit düşen bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimiz ve görevleri başında olan tüm polislerimize aileleriyle birlikte huzurlu, sağlıklı ve başarılı bir hayat diliyorum” dedi.