İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ayma, “O’nun Ahlakını Örnek Alacağız”

Milli Türk Talebe Birliği Sakarya Teşkilatı Başkanı Özcan Ayma, kutlu doğum haftası münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı.

M.T.T.B. Sakarya Başkanı Özcan Ayma yayınladığı mesajında Peygamber Efendimizin(s.a.v.) ahlakının topluma örnek olması gerektiğini belirterek şu ifadeleri kullandı;
“Resulullah (s.a.v) hayatı boyunca güvenilir ve ahlaklı bir insan olmuştur. Güvenilir olması sebebiyle Mekkeliler ona gençliğinde ‘Muhammed’ül Emin’ demişlerdir. İnsanlar anlaşamadıkları meselelerde hakem olarak O’nu istemişlerdir. Ahlakı da tüm Ümmet-i Muhammed’e 1400 yılı aşkın süredir örnek olmaya devam ediyor. Hz. Aişe validemiz ‘Onun ahlakı Kur’an üzeredir’ sözleriyle tanımlamış Resulullah’ın ahlakını. Ahlak konusunda maalesef ki bizler zor günler yaşıyoruz. Biz gençlere hitap eden STK’lar sorumluluklarımızın farkındayız. Gelecek nesilleri Peygamberinin yolunda, O’nun ahlakını örnek alarak yetiştireceğiz inşallah. Bu vesile ile Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed(s.a.v.)’in dünyaya teşrif buyurduğu bu kutlu doğum haftasını kutluyorum.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.