‘Ayrılık Müziği’ Kocaelili tiyatro severlerden tam not aldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın yeni oyunlarından “Ayrılık Müziği” tiyatro severlerden tam not aldı. Seçil Mutlu ve Utku Oğuz’un mükemmel performanslarıyla büyük alkış aldığı eseri Marguerste Duras kaleme aldı. Çevirisini ise Gökçin Taşkın yaptı. Yönetmenliğini Ahmet Yaşar Özveri’nin yaptığı oyun 6 Mayıs tarihine kadar her çarşamba akşamı saat 20.00 ’de SDKM Oda Tiyatrosu’nda sahnelenecek.

AYRILAN BİR ÇİFTİN YILLAR SONRA KARŞILAŞMASI

SDKM’de gerçekleşen prömiyere Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, Şehir Tiyatroları Şube Müdürü Turgut Çakar, Genel Sanat Yönetmeni Mehmet Çevik ve kalabalık bir seyirci katıldı. Prömiyeri yapılan Ayrılık Müziği adlı oyun; Dört yıla yakın bir süredir ayrı yaşayan Anne Marie Roche ve Michel Nollet’in boşandıkları günün akşamı yıllar sonra ve aşklarının en tutkulu anılarıyla yüklü bir otel lobisinde bir araya gelişlerini konu ediyor.

OYUN EKİBİNE TEŞEKKÜR

Seyircinin dakikalarca ayakta alkışladığı oyun sonrası Genel Sanat Yönetmeni Mehmet Çevik oyun ekibine teşekkür etti. Ardından “Ayrılık Müziği” ekibine çiçek takdim edildi.