14.9 C
İstanbul

Başkan Ak, Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı

- REKLAM -
AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
- R E K L A M -

SAKARYA – Adapazarı

AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak, yayımladığı mesajında Cumhuriyetin 94.Yılında bölgemizde ve dünyada söz sahibi bir ülke konumundayız, dedi.

29 Ekim 1923 yılı Ülkemizde Cumhuriyetin ilan edildiği tarih olması nedeniyle bizim için ayrı bir önemi vardır. Ülkemiz şimdi bulunduğu güçlü konuma gelene kadar çeşitli zorlu süreçlerden geçmiştir. Her zaman ülkemize karşı içeride ki ve dışarıda ki düşmanlarımız tuzak kurmuşlardır. 15 Temmuz hain darbe girişiminde de FETO terör örgütü ve yandaşlarının ülkemizi bölmek parçalamak için dış ülkelerden destek almışlar, onlarla iş birliği yaparak vatanımızı ve milletimizi bölmeyi amaçlamışlardır. Türk Milleti her zaman olduğu gibi yine liderinin arkasında durmuş Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yönlendirmeleri doğrultusunda hareket etmiş ve bu hain darbe girişimini bertaraf etmiştir. Milletçe bu güçlü duruşumuz birlik ve beraberliğimiz var oldukça hiçbir düşman vatanımıza göz dikemeyecektir.

Ülke olarak her zaman tüm dünyadaki mağdur ve mazlumların yanında olduk ve olmaya devam ediyoruz.

Ülkemizin bu başarısının arkasında Türkiye Cumhuriyeti’nin hür iradesine sahip halkımızın imzası bulunmaktadır.

Cumhuriyetin 94. Yılında başardıklarımız ile dünyada yıldızı parlayan bir ülke konumuna geldik.

Büyük devlet olmanın verdiği sorumlulukların bilinci ile ülkemiz artık kısa vadeli planlarla hareket etmemekte kendine 20 yıllık, 50 yıllık vizyon belirleyerek hareket etmektedir. 2023 hedeflerimiz, 2053 hedeflerimiz, 2071 hedeflerimiz bu doğrultuda oluşturulmuş hedeflerdir.

Demokrasi alanında atılan adımlarla birlikte Anayasamızda bazı maddeler yeniden düzenlenmiş anayasamız güncel hale getirilmiştir. Cumhuriyetimizin 94 yıllık tarihi boyunca geçirdiği zor günleri unutmadan, Gazi Mustafa Kemal Paşa ve silah arkadaşları başta olmak üzere Türkiye’mizin her yerinde Cumhuriyetimizi kurmak için ayakta tutmak için darbe girişimlerini püskürtmek için mücadele veren bu uğurda şehit olan canını vatanı için seve seve veren tüm şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyor.

Barış ve kardeşliğimizi ilelebet sürdüreceğimiz ülkemizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyorum, dedi.

- REKLAM -
- REKLAM -spot_img

Araç Kiralama - Arayın, Karşılaştırın ve Tasarruf Edin

Son Eklenen Haberler
Diğer Haberler