Başkan Söğüt’ten Kars ve Ardahan ziyaretleri

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Kars, Ardağan ve Iğdır Vakfı Başkanı Taner Sarıçayır, Kocaeli Posoflular Dernek Başkanı Muhammet Eren beraberindeki heyetle birlikte Kars ve Ardahan’da bir dizi ziyaretlerde bulundu

KOCAELİ – Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Kars, Ardağan ve Iğdır Vakfı Başkanı Taner Sarıçayır ve beraberindeki heyetle birlikte Kars ve Ardahan’da bir dizi ziyaretlerde bulundu. Heyette ayrıca Başkan Yardımcısı İbrahim Çırpan, Meclis Üyeleri Sinan Barış Kaya ve Doğan Orak, Özel kalem Müdürü Zekeriya Çetin, Ruhsat ve Denetim Müdürü İskender Mert ile Temizlik İşleri Müdür Yardımcısı Recep Şen de yer aldı.

KALABALIK HEYETLE GİTTİLER

İlk olarak Kars’a giden heyet, burada tarihi yerleri gezdi. Bölge hakkında bilgiler alan Başkan Söğüt, heyetle birlikte Kars Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ertuğrul Alibeyoğlu ve yönetimini de ziyaret etti. Karşılıklı görüş alışverişinde bulunulan ziyarette Başkan Söğüt, Alinbeyoğlu’na Körfez’in motiflerinin işlendiği bir çini hediye etti.

BAKAN ÖZDAĞ İLE SOHBET

Kars’taki ziyaretler sırasında Başkan Söğüt, Adalet Bakanlığı İş Yurtları Kars Et Entegre Tesisi’nin de açılışına katıldı. Burada Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile Kars Milletvekili ve eski Bakan Ahmet Arslan ile bir araya gelen Başkan Söğüt, ayak üstü sohbet etti. Başkan Söğüt daha sonra Ardahan Posof’taki etkinliklere katıldı.

DEVE OYUNUYLA SELAMLADI

Yörenin tanıtımı amacıyla Posof Belediyesinin ev sahipliğinde ilçedeki mesire alanında gerçekleşen etkinlik, davul zurna eşliğinde deve oyunu ile başladı. Başkan Söğüt de oyuna katıldı ve vatandaşları selamladı. Kısa da bir konuşma yapan Başkan Söğüt,  “Böyle değerlerimizi yaşatmak adına düzenlenen etkinlikler hem güzel hem de özel” dedi.

ETKİNLİKLERE KATILDI

Başkan Söğüt, Posof Belediye Başkanı Cahit Ulgar ve Posof Kaymakamı Ahmed Çelik’in davetlisi olarak katıldığı programda; Ardahan Valisi Hüseyin Öner ve AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay ile birlikte aşıkların atışmasını dinledi. Başkan Söğüt etkinlik sonrasında da bölgede taziye ziyaretlerinde bulundu.

Bir cevap yazın