18.6 C
İstanbul

Bereket Ormanı Fidanları Sakarya’da Toprakla Buluştu

- REKLAM -

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Eşi Emine ERDOĞAN tarafından “Gönül Elçileri” projesi kapsamında 81 ilde ağaçlandırma çalışmasına öncülük yapmak amacıyla oluşturulan “Bereket Ormanları” çerçevesinde Sakarya’da Adapazarı Bağlar Mahallesi 95 Nolu Bölmede fidan dikim etkinliği gerçekleştirildi.

Etkinliğe Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, İlçe Kaymakamları, Belediye Başkanları, İl Emniyet Müdürü, İl Jandarma Komutanı, Ak Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, Orman Bölge Müdürü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü, Daire Müdürleri, Şehit Aileleri, Gaziler, Öğrenciler ve Vatandaşlar katıldı.

“Bereket Ormanları”; orman alanlarının genişlettirilmesi, gelecek nesillere daha yeşil bir dünya bırakılması, çocuklara ve gençlere ağaç sevgisinin kazandırılması maksadıyla Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nca, “Gönül Elçileri” projesi çerçevesinde hayata geçirilen proje ile Orman Haftası kapsamında Sayın Cumhurbaşkanımızın Eşleri’nin himayelerinde bütün illerde belirlenen alanlara fidan dikimi gerçekleştirilmektedir. Bu çerçevede Sakarya’da da Vali Hüseyin Avni Coş’un katılımıyla fidanlar toprakla buluşturuldu.

Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş Ağaç dikim töreni öncesinde yaptığı konuşmasında; ‘‘Bu gün burada önemli bir Hatıra Ormanını hep beraber dikiyoruz. Buna vesile olan Sayın Cumhurbaşkanımızın Saygıdeğer Eşleri Emine Erdoğan Hanımefendiye teşekkür ediyoruz ve hep beraber inşallah burada bir ormanın kuruluşunu gerçekleştireceğiz, burada ağaçları dikeceğiz. Bu vesileyle 81 ilde ülkemizin ağaçlandırılmasını, yeşillendirilmesini, geleceğimizin teminatı olan sevgili çocuklarımızın daha yeşil, cennet gibi bir Türkiye’de yaşayabilmeleri için bizlerde üzerimize düşeni bu vesileyle yerine getirmiş olacağız. Burada bulunan herkesin en az bir dikili fidanı olacak. Ben buraya geldiğiniz için hepinize teşekkür ediyor, “Bereket Ormanları”nın Hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum.’ dedi.

Vali Coş yaptığı konuşmalarının ardından törene katılanlar ile birlikte “Gönül Elçileri” projesi kapsamında Bereket Ormanları fidanlarının dikimi gerçekleştirildi.

- REKLAM -
- REKLAM -

Araç Kiralama - Arayın, Karşılaştırın ve Tasarruf Edin

Son Eklenen Haberler
Diğer Haberler