Beşiktaş’ta ‘Edebiyat Ve Kitap Günleri’ Başlıyor

Beşiktaş Belediyesi, Toplumsal Yayın Grubu iş birliğiyle Türkiye’nin önemli yayınevlerinin katılacağı bir kitap fuarı düzenliyor. 13 gün sürecek fuar 5 Temmuz Pazartesi günü başlayacak. Fuarda kitapseverler ünlü yazarlarla bir araya gelme fırsatı bulacak.

İSTANBUL – Göreve geldiği günden bu yana kültür-sanat alanında çalışmalar gerçekleştiren Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, bu kapsamda yeni bir etkinlik daha başlatıyor. Beşiktaş Belediyesi, Toplumsal Yayın Grubu iş birliğiyle Pazartesi günü Levent Meydan’da ‘Edebiyat ve Kitap’ günleri etkinliklerini başlatıyor. 13 gün boyunca sürecek etkinlikler kapsamında birçok ünlü yazar imza günlerinde kitapseverlerle bir araya gelecek.

Beşiktaş’ı hem İstanbul’un hem de ülkemizin edebiyat ve sanat merkezi yapmak konusunda kararlı olduğunu dile getiren Başkan Rıza Akpolat yaptığı açıklamada şu noktalara değindi.

“Pandemi nedeniyle kültür ve sanat çalışmalarımızı istediğimiz boyutta gerçekleştiremedik. Şimdi çok hızlı bir biçimde yılın bütün zamanlarına yayılan etkinlikler gerçekleştireceğiz. Bütün halkımızı edebiyat ve kitap günlerimize davet ediyor, kitaba, yazara, düşünüre, üretene sahip çıkmaya davet ediyorum.”

Fuara katılacak gazeteci ve yazarlardan bazıları şu şekilde: Merdan Yanardağ, Ahmet Yavuz, Murat Sayım, Ali Haydar Fırat, Timur Soykan, Ergün Poyraz, Murat Ağırel, Cemil Kılıç, Ali Avcu, Yılmaz Dikbaş, Eylül Çifçi, Kerem Kurt, Oya Adıyaman.