Bolu’da muhteşem Nevruz kutlaması

   

Bolu Belediyesi ve Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) tarafından ortaklaşa düzenlenen ‘Kardeşlik ve Dostluk Bayramı Nevruz’ kutlamalarında Bolulular unutulmaz bir akşam yaşadı. Kazakistan, Kırgızistan, Tataristan (RF) ve K.K.T.C.’den sanatçıların ve dansçıların katıldığı gecede izleyenler doyasıya eğlendi.

Nevruz Bayramı dolayısıyla Bolu Belediyesi ve Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) tarafından bir kutlama programı düzenlendi. Necip Fazıl Kültür Merkezi’nde düzenlenen ‘Kardeşlik ve Dostluk Bayramı Nevruz’ kutlamalarına Bolu Valisi Aydın Baruş, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Bolu İl Emniyet Müdürü Mustafa Kızılkaya, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, Bolu Belediyesi Özel Kalem Müdürü Melike Gezgin, Bolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Güler Mert, TÜRKSOY’dan yetkililer, ilimizde eğitim gören Kazak, Kırgız ve Tatar öğrenciler ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Kutlamalarda Kazakistan, Kırgızistan, Tataristan (RF) ve K.K.T.C.’den onlarca dansçı ve sanatçı birbirinden güzel gösteriler sergilediler. Özellikle Kuzey Osetya bölgesinden gelen grubun sergilediği davul şov izleyenlerden büyük alkış aldı. Her grubun kendine özgü danslarını sergilediği ve şarkılarını seslendirdiği gecede Bolulular doyasıya eğlendi.

Kutlamalar sonunda Bolu Valisi Aydın Baruş ve Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu katılan gruplara çiçek takdim ederek teşekkür etti.