İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

BOSEDER Söğüt’ü Ziyaret Etti

BOSEDER Genel Merkez Yönetimi Bilecik’in Söğüt ilçesinde bulunan Şeyh Edebali ve  Ertuğrul Gazi türbelerini ziyaret etti.

BOSEDER yönetimi, Genel Başkan Hasan Dişli’nin de katılımı ile Bilecik ilinde bulunan Şeyh Edebali ve Ertuğrul Gazi türbesini ziyaret etti. Yönetim kurulu ve üyeleri başta olmak üzere yoğun katılım ile gerçekleşen ziyarette duygu dolu anlar yaşandı.

Geniş kapsamlı olarak gerçekleştirilen Bilecik Şeyh Edebali ve Ertuğrul Gazi türbe ziyaretinde dualar eşliğinde Osmanlı Devleti yad edildi. Ziyaret esnasında kısa bir konuşma yapan BOSEDER Genel Başkanı Hasan Dişli, ” Bugün buraya ecdadımızı ziyarete geldik. Bilecik Söğüt ilçesi bildiğimiz gibi Büyük Osmanlı İmparatorluğu’nun kurulduğu o büyük devletin temellerinin atıldığı yerdir. Bizim için önemi çok büyüktür. Derneğimizin adı olan Büyük Osmanlı Eğitim Ocakları ile ecdadımızı tanıtmayı ve o günkü Osmanlı Kültürünü bugün yad etmeyi hedefledik. Bu hedeflerimiz doğrultusunda ilk ziyaretimizi Bilecik Söğüt ilçesine yaptık. Bu ziyaretimizde bizlere eşlik eden yanımızda olan tüm dostlarıma, dava arkadaşlarıma teşekkür ederim. Hep beraber Osmanlı ruhunu bir kez daha hissettik. Bu tür ziyaretlerimiz ilerleyen dönemlerde de devam edecektir.” dedi.

Şeyh Edebali ve Ertuğrul Gazi türbesinin yanı sıra Abdurrahman Gazi, Akça Koca, Turgut Alp, Savcı Bey, Gündüz Bey, Halime Hatun vb. bir çok türbe ziyaretini de yapan BOSEDER Genel Merkez, cuma namazını Söğütte bulunan 750 yıllık Ertuğrul Gazi Mescidi (kuyulu mescit) de kıldı. Cuma namazı çıkışında BOSEDER Kadın kolları tarafından hazırlanan yemekler ile piknik yapıldı.

Bilecik Söğüt’e yapılan Şeyh Edebali ve Ertuğrul Gazi türbe ziyaretlerinin ardından akşam saatlerinde Sakarya’ya geri dönüldü.