15.6 C
İstanbul

Bozcaada Nereye Bağlıdır? Bozcaada’ya Nasıl Gidilir?

- REKLAM -

Bozcaada, Çanakkale’ye bağlı olan bir adadır. Peki, Bozcaada’ya nasıl gidilir? Kara ile adaya ulaşım var mı?

Bozcaada’ya nasıl gidilir sorunuzun yanıtını veriyoruz. Öncelikle adaya ulaşım karayolu ile olmuyor. Sadece deniz üzerinden ulaşım sağlanıyor. Bunu göz önünde bulundurarak ulaşım seçeneklerini ona göre değerlendirmeniz önemlidir. Adaya Çanakkale’ye geldikten sonra çok kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Ancak Çanakkale üzerinden de direkt olarak ulaşımlar için araçlı feribotlar bulunmayacaktır. Bunu göz önünde bulundurup, ona göre hareket etmeniz sağlıklı olacaktır. İşte detaylar….

Bozcaada Ulaşım

Gezilecek en güzel yerlerden biri olan Bozcaada, sakinliği ile bilinir. Elbette turizm zamanında son derece kalabalık olabilir. Ancak genel olarak adanın sakinliği huzur verir. Araba ile ulaşım Geyikli üzerinden feribot ile olur. Ulaşımın sağlanması durumunda, herhangi bir sorun yaşamadan adanın içinde araçla hareket etmeniz mümkün.

Geyikli feribot;

Mutlaka adanın içinde araçla olmak isteyenler için geyikli üzerinden düzenlenen saat başı seferler ile ulaşımın gerçekleşmesi sağlanır. Yaz aylarında bu seferlerin daha sık hale gelmesi de söz konusudur. Ancak öneri olarak Bozcaada ulaşım için mutlaka Geyikli üzerinden düzenlenen seferlerde, gidiş dönüş randevulu bir şekilde hareket etmenin önemli olduğunu söyleyebiliriz. Hem yaya olarak hem de araçla geyikli üzerinden Çanakkale – Bozcaada’ya geçiş yapmanız mümkündür.

Çanakkale üzerinden ulaşım;

Çanakkale üzerinden ise kordondan, bindiğiniz sadece yayalara özel olan feribotlar ile geçiş yapılır. Saatlik olarak düzenlenmesi ya da gün içinde iki kere düzenlenmesi mümkün. Öncesinde rezervasyon ile geçişi yapabilirsiniz.

Bozcaada İçinde Ulaşım

Bozcaada’ya yaya feribot olarak gitmiş olmanız durumunda, ulaşım son derece kolay olacaktır. Ada içinde ulaşımı sağlayacağınız taksiler ve minibüsler var. Minibüsler genel olarak koylara ya da merkeze rota olarak oluşturulmuş, her yerden binebileceğiniz şekildedir. Herhangi bir durak olmadan, gördüğünüz yerde binebileceğiniz minibüsler ile ada içinde gezmek son derece pratik ve kolay olacaktır. Bozcaada içinde ulaşım nasıl sorusunun yanıtı, direkt olarak minibüs ya da taksi olarak verilir. Ulaşım turistik yer olduğundan, minibüslerde daha pahalı olabilir. Ulaşım kolaydır.

- REKLAM -
- REKLAM -

Araç Kiralama - Arayın, Karşılaştırın ve Tasarruf Edin

Son Eklenen Haberler
Diğer Haberler