3.6 C
İstanbul

‘Bugünün Planını 50 yıl İleriden Bakarak Yapın’

- REKLAM -

Gençliğin Gelecek Perspektifi konferansında konuşan MTTB İl Başkanı İbil, “FETÖ’ye karşı, Külünk’üz, Külünkçü’yüz!” derken Milletvekili Külünk ise “MTTB bizim siyasal yaşamamıza ilişkin çizgimizdeki fikrin inşasında çok önemli ocaktır. Bu ocak öyle güzel ki burada samimiyet var” ifadelerini kullandı.

SAKARYA

MTTB Sakarya İl Başkanlığı’nca düzenlenen Siyaset Akademisi başladı. Akademinin ilk konferansını “Gençliğin Gelecek Perspektifi” konusu ile 26. Dönem AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk verdi. Sakarya Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen programa Metin Külünk ve MTTB İl Başkanı Talha İbil’in yanı sıra SAÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Barış Tamer Tonguç, SAÜ Genel Sekreteri Dr. Öğr. Üyesi Yaşar Kahraman, SAÜ Öğretim Üyeleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

“Firavun’a Karşı Olmak Yetmez, Musa’nın yanında Olmak Gerekir”

Programın açılış konuşmasını yapan MTTB Sakarya İl Başkanı Talha İbil, siyaset akademisi programıyla ilgili bilgiler verdikten sonra “Geçtiğimiz haftalarda terörist başı Fetullah Gülen, Eskimez MTTB’li vekilimiz Sayın Metin Külünk hakkında örgüt üyelerine suikast talimatı verdi. FETÖ’nün bu talimatı sonrasında bizlere düşen değerli vekilimizin yanında durmak, birlik ve beraberliğimizi korumaktır. Şehit Lider Muhsin Yazıcıoğlu’nun ifade ettiği gibi; Firavun’a karşı olmak yetmez; Musa’nın yanında olmak gerekir. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve ağabeyimiz Metin Külünk’ün yanında olacağız. ‘FETÖ’ye karşı, Külünk’üz, Külünkçü’yüz!’ diyoruz” dedi.

“Bu Ocakta Samimiyet Var”

  1. Dönem Milletvekili Metin Külünk, “MTTB bizim gözümüzü dünyaya açtığımız ilk yer. İlk tanıştığımda 15 yaşımdaydım. MTTB bizim siyasal yaşamamıza ilişkin çizgimizdeki fikrin inşasında çok önemli ocaktır. Bu ocak öyle güzel ki burada samimiyet var. Paylaşma ve dayanışma bizim özgünlüğümüzdü. Saygı, sevgi, muhabbet koşulsuzdu. Bunların merkezinde inanmak vardı. Bu vatana inanmak. Yavuz’dan, Alparslan’dan en önemlisi İmam Azam’dan devraldığımız bir bayrak. İnsanlık için bir medeniyet inşa etmenin inanç temelleri vardır. İnanç temelleri olmadan bina temelleri inşa edilemez, düzen kurulamaz” şeklinde konuştu.

“Bugünün Planını 50 yıl İleriden Bakarak Yapın”

Külünk, konuşmasının devamında “Gençlerin gelecek perspektifini iyi okuması, iyi anlaması ve aynı zamanda doğru uygulaması gerekir. Bunun için de bugünün planını 50 yıl ileriden bakarak yapın. İçimizdeki küçük meselelere takılmaktan kurtulup, geçmişten ders alarak daima ileriye odaklanıp hareket etmeliyiz. Her daim araştıran, meraklı, şuurlu, aklı başında, dik duran, özgüvenli bireyler olunmalı. MTTB İl Başkanlığını böyle bir akademiye ev sahipliği yaptığı için kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Konferans sonunda Milletvekili Külünk’e SAÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tamer Tonguç ve MTTB İl Başkan Yardımcısı Ömer Özcan tarafından hediye takdimi gerçekleştirildi. Siyaset Akademisi’nin ikinci konferansı 30 Kasım tarihinde Yeni Şafak İnternet Yazı İşleri Müdürü Ersin Çelik’in katılımıyla SAÜ’de gerçekleştirilecek.

- REKLAM -spot_img

Araç Kiralama - Arayın, Karşılaştırın ve Tasarruf Edin

Son Eklenen Haberler
Diğer Haberler