Veri Politikası

 • DOLAR
  5,6913
  % 0,59
 • EURO
  6,3238
  % 0,90
 • ALTIN
  272,3742
  % -0,13
 • BIST
  103.072
  % 0,61
Burhaniye’de Kahraman Gaziler Unutulmadı

Burhaniye’de Kahraman Gaziler Unutulmadı

19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla Burhaniye Kaymakamlığı ve Burhaniye Belediye Başkanlığı ev sahipliğinde, gaziler onuruna yemek verildi. BALIKESİR – Burhaniye Ayaklı Mesire Alanı’nda düzenlenen yemekte; Kaymakam Hüseyin Öner, Cumhuriyet Başsavcısı Zafer Birinci, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı ve 1. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Hasan Öztürk, Garnizon Komutanı Topçu Yarbay Mümin Ertuğran ve Belediye Başkanı Necdet […]

Booking.com

19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla Burhaniye Kaymakamlığı ve Burhaniye Belediye Başkanlığı ev sahipliğinde, gaziler onuruna yemek verildi.

BALIKESİR – Burhaniye

Ayaklı Mesire Alanı’nda düzenlenen yemekte; Kaymakam Hüseyin Öner, Cumhuriyet Başsavcısı Zafer Birinci, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı ve 1. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Hasan Öztürk, Garnizon Komutanı Topçu Yarbay Mümin Ertuğran ve Belediye Başkanı Necdet Uysal’ın yanı sıra Başkan Yardımcıları Cemal Akkılınç, Cemil Bahadır, Güngör Persil ile ilçe daire müdürleri hazır bulundu.

1921 yılında Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Mustafa Kemal Atatürk’e ‘Mareşallik’ rütbesi ile ‘Gazilik’ unvanının verildiği tarih olan ve her sene Gaziler Günü olarak kutlanan 19 Eylül, tüm yurtta olduğu gibi Burhaniye’de de büyük bir gururla kutlandı. Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşen resmi törenin ardından Burhaniyeli gaziler onuruna Burhaniye Kaymakamlığı ve Burhaniye Belediye Başkanlığı ev sahipliğinde, Ayaklı Mesire Alanı’nda yemek düzenlendi. Başkan Uysal, şerefle vatanını koruyan, mücadele eden tüm gazilerin gününü kutlayarak, “Vatan topraklarını korumak ve savunmak için üstün bir cesaret örneği gösteren, en güç koşullar altında canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen, şehit ve gazilerimiz her zaman onur kaynağımız olmuştur. Başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, aziz şehitlerimizi, ebediyete intikal etmiş olan gazilerimizi rahmetle, hayatta olan gazilerimizi de minnet ve şükranla anıyorum” diye konuştu.

Booking.com
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?