3.6 C
İstanbul

Büyükşehir’den Ailelere Tatil Uyarısı

- REKLAM -
Sakarya Büyükşehir Aile ve Çocuk Hizmetleri Şube Müdürü Psikolog Betül Karapınar, “Tatillerin aile içi iletişimlerde önemli bir rolü vardır. Çocuklarımızın bol bol kitap okumalarını, uygun filmler izlemelerini, tarihi müze ve mesire yerlerini gezmelerinin faydalı olacağını düşünüyorum” dedi. Karapınar ayrıca 7-14 yaş aralığındaki tüm çocukları SGM Yaz Kurslarına kayıt olmaya davet etti.

SAKARYA
Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Aile ve Çocuk Hizmetleri Şube Müdürü Psikolog Betül Karapınar, 2015-2016 eğitim öğretim yılının sona ermesinin ardından uzun bir tatile giren öğrenci ve ailelerine tavsiyelerde bulundu. Karapınar, tatilin bir gereklilik olduğuna vurgu yaparak, “Tatillerin aile içi iletişimlerde önemli bir rolü vardır. Bu dönemlerde çocuklarımızla daha fazla vakit geçirebiliriz” diye konuştu.

Okuma Saatleri Fırsat Olabilir
Karapınar, “Çocuklarımız yoğun bir sınav dönemi sonunda eğitim öğretim dönemini tamamladı. Şimdi uzun denebilecek bir tatil var. Bilindiği üzere tatillerin aile içi iletişimlerde çok önemli bir rolü vardır. Tatillerde çocuklarımızla daha fazla vakit geçirebiliriz. Ayrıca çocuklarımızın bol bol kitap okumalarını; hatta ailecek okuma saatlerinde bir arada olmayı sağlayabiliriz. Birlikte uygun filmler izlemeyi, tarihi müzeleri ve mesire yerlerini gezmeyi de ihmal etmemeliyiz. Bilgisayar başında geçirilecek saatleri uygunsa sokak oyunlarına teşvik ederek ortadan kaldırabiliriz” diye konuştu.

Hem Eğleniyoruz Hem Öğreniyoruz
Sosyal Gelişim Merkezi’nde de yaz kursları için kayıtların devam ettiğini belirten Karapınar, “Her yıl olduğu gibi bu yılda merkezimiz yaz kurslarında öğrencilerle buluşacak. Yaz tatilinde öğrencilerimize birbirinden farklı branşlarda eğitimler sunacağız. Burada hem öğrenecek hem de eğleneceğiz. İnşallah önceki yıllarda olduğu gibi verimli bir yaz tatili geçireceğiz. Kayıt olmayanları da bu vesileyle SGM Yaz Kurslarına kayıt olmaya davet ediyorum” şeklinde konuştu.

- REKLAM -spot_img

Araç Kiralama - Arayın, Karşılaştırın ve Tasarruf Edin

Son Eklenen Haberler
Diğer Haberler