Çanakkale Zaferi’nin 100. Yılı anma etkinlikleri gerçekleştirildi

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 100. Yılı anma etkinlikleri İlk olarak Bolu Şehitler Mezarlığı’nda yapılan anma programının ardından İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Konferans salonunda gerçekleştirilen salon programı ile devam etti.
18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 100. Yılı anma etkinlikleri sabah saatlerinde Şehitler Mezarlığı’nda gerçekleştirilen etkinliklerle başladı. Şehitliğe çelenk sunulması, Saygı Duruşu, Saygı Atışı ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programa Bolu Valisi Aydın Baruş, Garnizon Komutanı Tuğgeneral İsmail Güneşer, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, askeri ve sivil erkan, şehit yakınları, gaziler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Şehitlikle gerçekleştirilen programda daha sonra Piyade Kurmay Yüzbaşı Özcan Öztürk tarafından günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapıldı. Vali Aydın Baruş’un Şehitlik Defterini imzalanmasının ardından İl Müftüsü İzani Turan tarafından dua okundu. Programın sonunda ise protokol üyeleri ve vatandaşlar tarafından şehit mezarları ziyaret edilerek karanfil bırakıldı.100. yıl anma etkinlikleri daha sonra İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen etkinliklerle devam etti. Bolu Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından organize edilen programda protokol üyeleri ve vatandaşlar duygu dolu anlar yaşadı.Öğrenciler tarafından muhteşem bir performansla sergilenen şiir dinletileri, oratoryo ve tiyatro gösterileri izleyenlerde büyük alkış aldı.