İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Cennetin gülleriyle bir araya geldi

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Özel Peteğim Okulu öğrencileriyle bir araya geldi. Ülkemizde engelli çocuklar arasında yapılan spor yarışmalarında dereceye giren sporcularla birlikte gelen Özel Peteğim Yöneticisi Muhittin Erkaya, Başkan Karaosmanoğlu’na okulun ve öğrencilerin son durumu hakkında bilgi aktardı.

BAŞKAN YAKINDAN İLGİLENDİ

Öğrencilerle yakından ilgilenen ve samimi bir şekilde özel çocuklarla vakit geçiren Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Hayatımızın anlamını bize öğreten bu özel çocuklarımızın her daim hizmetindeyiz, hizmetinde olmaya devam edeceğiz. Bu güzel çocuklarımızın kendi kendilerine yaşamlarını sürdürebilmesi için Peteğim Okulları gibi eğitim kurumlarının varlığını kıymetli bir değer olarak görüyorum. Özel çocuklarımız iyi bir birey olabilmeleri için sağlanan eğitim çalışmalarına destek olmayı bir görev sayıyorum. Cennetin gülleri olarak gördüğüm bu özel çocuklarımızı çok önemsiyorum” dedi.

“CESARETLENDİRİN VE YAŞAMI SEVDİRİN”

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu özel çocukların eğitimine çok önem verdiğini dile getirerek, “Cennetin gülleri olan bu evlatlarımızı hayata karşı cesaretlendirmeliyiz. Aynı zamanda yaşamı sevdirmek ve onlara değer vererek kendilerini geliştirmelerine fırsat vererek topluma kazandırmak en büyük hedefimiz olmalıdır. Bizlerin ve toplumumuzun özel çocuklarımıza karşı sorumluluğu olduğunu bir kez daha hatırlatmalıyım” şeklinde konuştu. Başkan Karaosmanoğlu ayrıca yarışmalarda dereceye giren özel çocuklarla özel olarak ilgilenirken, aldıkları madalyaları da yakından inceledi. Özel Peteğim Okulu öğrenci velileri de Başkan Karaosmanoğlu’na okullarına verdiği destek ve ilgiden dolayı teşekkür ettiler.