İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Çivi ve Teller Sanata Dönüştü

Sakarya Büyükşehir Belediyesi SAMEK bünyesinde verilen Filografi eğitimleriyle kursiyerler çivi ve telleri kullanarak renkli eserler oluşturuyorlar.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi SAMEK Merkezlerinde eğitimler devam ediyor. Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Yaygın Eğitim Şube Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları’ndan yaklaşık 6 bin Sakaryalı faydalanıyor. Geleneksel sanatlardan el sanatlarına, güzel sanatlardan müzik ve dil eğitimlerine kadar 60 branştan olaşan kurslarla hem yetenekler ortaya çıkıyor hem de el becerileri geliştiriliyor.

Özgüvenimiz Artıyor
SAMEK bünyesinde açılan Resim, Karakalem, Karikatür, Fotoğraf, Kaligrafi, Vitray ve Perspektif eğitimlerinin yanı sıra Filografi sanatına da kursiyerler yoğun ilgi gösteriyor. Tel ve çivilerle renkli figürler oluşturan SAMEK Filografi kursiyeri Meliha Abay, “Boş zamanlarımın çok fazla olduğunu düşününce kursa başlamaya karar verdim. Burada güzel arkadaşlıklar edindim. Kursa başladıktan sonra hayata bakış açım değişti, özgüvenim arttı. Haftanın bir günü burada kendime zaman ayırıyorum. Filografi kursuna başladıktan sonra yeteneğimin farkına vardım” dedi.