Doktor Başkandan Tıp Bayramı Mesajı

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Özellikle milletvekilliği döneminde sağlık alanında büyük hizmetleri bulunan ve Türkiye’nin ilk çocuk doktoru Belediye Başkan olan Doğan “sağlıklı yaşam, insanların vazgeçemeyeceği temel bir haktır. Kaliteli bir sağlık sistemi nitelikli bir toplumun en önemli beklentisidir. Hiç kuşkusuzdur ki bu anlamda doktorlarımız, fedakârlıkları ve meslek onurları sayesinde, insanların yaşam kalitesini yükseltmede ve sağlığına kavuşturmak adına önemli ve zor görev üstlenmişlerdir. Çünkü sağlıklı insan, mutlu insan demektir.

HER SAĞLIK ÇALIŞANIN ÖNEMLİ GÖREVİ VAR
Günümüzde insanoğlu modern tıbbın nimetlerinden faydalanırken bu yolda en büyük yardımcısı sağlık çalışanları olmuştur. Bu anlamda bir hastaneyi ele aldığımızda hasta bakıcısından, en üst seviyedeki doktora kadar insana sıkıntı veren sağlık sorunlarının aşılmasında rol üstlenen kapsamlı yapıda, her sağlık çalışanının önemli görevleri bulunmaktadır.

ONURLU ÇALIŞMA
Canımızı emanet ettiğimiz, sağlıklı toplumların oluşmasında emek veren sağlık personelinin hayatımızdaki yeri yadsınamaz. Türk Hekimlerinin çalışma azmi tarih boyunca hiçbir zaman azalmamış aksine artarak Türkiye`nin içinde bulunduğu her şartta devam etmiştir. Hiç şüphesiz hekimlerimizin gerçekleştirmiş oldukları bu onurlu çalışmalara insanlık her zaman minnet duymuştur. Bir nefes sıhhatin bile değerinin bilincinde olarak; hiçbir ayrım gözetmeden sağlıklı ve mutlu bir hayat sunmayı ilke edinen, güç koşullarda bile fedakârca çalışan tüm sağlık personelinin 14 Mart Tıp Bayramını kutlar, bu kutsal meslekteki özverili çalışmalarınızdan dolayı hepsini ayrı, ayrı tebrik ediyorum” dedi.