İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Dünya Kadınlar Günü şarkılarla renklendi

Kocaeli Büyükşehir Belediye Konservatuvarı Bayarlar Türk Müziği Topluluğu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde “Şarkılarda Renkler” konulu bir konser verdi. Kocaelili hanımların büyük ilgi gösterdiği ve temasını renklerin oluşturduğu konserde, Dünya Kadınlar Günü, Türk Sanat Müziği’nin en güzel eserleriyle renklendi.

HANIMLARDAN KONSERE BÜYÜK İLGİ

SDKM Büyük Sahne’de gerçekleştirilen konsere çok sayıda Kocaelili hanımın yanı sıra İzaydaş Genel Müdürü Muhammet Saraç ve Büyükşehir Belediyesi Teftiş Kurulu Başkanı Süleyman Büyükşahin de katıldı.

8 MART ŞARKILARLA RENKLENDİ

Şef Ayşen Cengiz yönetimindeki KBB Konservatuvarı Bayanlar Türk Müziği Topluluğu konserde, renklerin anlam kattığı Türk Sanat Müziği eserlerini seslendirdi. “Yeşil Gözlerini Ufkuma Ger ki, Yeşil Gözlerinden Muhabbet Kaptım, Beyaz Giyme Toz Olur, Mavi Yelek Mor Düğme, Mavi Gök Mavi Deniz” gibi içinde renklerin geçtiği eserler 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü renklendirdi. Şarkılara zaman zaman salondaki hanımlar da eşlik etti.

TUĞÇE ERENCİ SESİSYLE BÜYÜLEDİ

Konserin ikinci bölümünde ise KBB Konservatuvarı Türk Sanat Müziği Bölümü eğitmeni Tuğçe Erenci konuk solist olarak yer aldı. Sesiyle adeta izleyenleri büyüleyen Erenci, başarılı performansla da hanımlardan tam not aldı.

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLADILAR

Konserin sonunda, İzaydaş Genel Müdürü Muhammet Saraç ve KBB Teftiş Kurulu Başkanı Süleyman Büyükşahin, şef Ayşen Cengiz ile konuk solist Tuğçe Erenci’ye çiçek vererek, başarılarından dolayı tebrik etti. Saraç ve Büyükşahin ayrıca salonda bulunan tüm hanımların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.