Emekli Kurmay Albay Ümit Yalım Sakarya’da Konferans verecek

Sakarya Aydınlar Ocağı tarafından ‘2004-2009 Yılları Arasında Vatan Toprakları Nasıl İşgal ve İlhak Edildi’ konulu konferans düzenlenecek.

3 Nisan 2015 Cuma Günü saat 18:30’da Demiryol-İş Sendikası Konferans Salonu’nda yapılacak etkinliğe Milli Savunma Bakanlığı E. Genel Sekreteri E. Kurmay Albay Ümit Yalım konuşmacı olarak katılacak.

Ümit YALIM Kimdir
Emekli Kurmay Albay, İnşaat Mühendisi Ümit YALIM, 1959 yılında Malatya – Yeşilyurt’ta doğdu. 1976 yılında Kuleli Askeri Lisesi’nden, 1980 yılında Kara Harp Okulu İnşaat Mühendisliği Bölümünden, 1990 yılında Kara Harp Akademisi’nden, 1996 yılında Silahlı Kuvvetler Akademisi’nden mezun oldu. 1997 yılında İngiltere / Londra’da bulunan Savunma Lisan Okulu (Defence School of Languages)’nda İngilizce eğitimi aldı. Piyade Subayı olarak Komando ve Hava İndirme birliklerinde Takım ve Bölük Komutanı olarak, Kurmay Subay olarak, İç Güvenlik Tabur Komutanı, Tugay, Tümen ve Ordu Komutanlığı Karargâhları ile Genelkurmay Başkanlığı Karargâhı ve Milli Savunma Bakanlığı’nda Karargâh Subayı olarak görev yaptı. 2000 Yılında Bosna Hersek / Saraybosna’da konuşlu SFOR / NATO Karargahında, İhtimalat Harekat Planlaması ( Contingency Operations Planning Chief ) ve Müşterek Harekat Planlama Başkanı ( Joint Operations Planning Chief ) olarak, 2001-2003 Yılları arasında Ürdün / Amman’da Askeri Ataşe olarak, 2003-2005 Yılları arasında Kara Kuvvetleri Lisan Okul Komutanı olarak görev yaptı. 2006-2009 Yılları arasında Genelkurmay Başkanlığı Karargâhı’nda; Harbe Hazırlık ve Harekât İhtiyaçları Şube Müdürü, Silahlı Kuvvetler Komuta ve Harekat Merkezi Amiri, Ortadoğu ve Afrika Şube Müdürü olarak görev yaptı. 2009-2010 Yılları arasında Milli Savunma Bakanlığı Genel Sekreteri olarak görev yaptı ve 2010 yılında emekliye ayrıldı.
Ümit YALIM, reelpiyasalar.com adlı İnternet Dergisi’nde yazarlık yapmakta, yazıları, makaleleri ve söyleşileri değişik dergi ve gazetelerde yayımlanmakta ve Uluslararası İlişkiler alanında doktora çalışması yapmaktadır.