İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Film müziği bestecisi Özgür Köy’ün beklenen yeni kitabı yakında okuyucu ile buluşuyor!

Film müziği bestecisi ‘Özgür Köy’ Mavinin müziklerinden sonra üzerinde çalıştığı ‘film müziği‘ kitabının bittiğini ve yakında yayınlanacağını ve tekrar müzikal çalışmalarına kaldığı yerden devam edeceğini duyurdu.

Film müziği bestecisi Özgür Köy üzerinde çalıştığı kitabının bittiğini ve yakında yayınlanacağını duyurdu, “Yakında film müziği üzerine yazmış olduğu kitabını yayınlayacağını dile getiren besteci, ülkemizde film müziği literatüründe yeterli kaynağın olmadığını, öncelikli amacının; film endüstrisindeki genç yönetmen ve bestecilere yol gösterici bir kaynak kazandırmak olduğunu, sonrasında ise; yüksek kalitede sektörel standart oluşturarak sektörün saygınlığını arttırmak” olduğunu dile getirdi.

“Sanatta Yarışarak Değil, Paylaşarak Kazanılabilir”

Film endüstrisinde müziğin etkisinin ve gücünün her geçen gün daha da artmakta olduğunu ve film müziği ile ilgili yeterli kaynağın olmadığını dile getiren Özgür Köy, bunun sebebini şöyle açıkladı; “Bilgiye sahip olanların bilgisi kısıtlı, bir şey öğrenen veya çözen bilgiyi, tekniği ve pratiğini saklıyor. Paylaşmıyor. Bildiğini paylaşırsa herkesle aynı bilgiye sahip olacağı ve farkının kalmayacağı düşünüyor” şeklinde ifade etti.

Ayrıca besteci, “Ben kitabımı yazarken paylaşmaktan korkmadım.

Çünkü ben sürekli araştırıyorum, öğreniyorum ve deniyorum. Bana

ulaşıp soru soran herkesle bildiğim her şeyi paylaşıyorum.

Kitabımda da bilgi cimriliği yapmadım. Gerek besteciler gerek yönetmenler için çok güzel bir başucu kaynağı oldu”

Bence; “Sanatta yarışarak değil, paylaşarak kazanılabilir.” İfadelerini kullandı.

Özgür KÖY; “Kitap bitti. Kaldığım yerden film müziği çalışmalarıma ve müzikal albüm çalışmalarıma devam edeceğim” dedi.

Özgür Köy’ün Resmi Web Sitesi: www.ozgurkoymusic.com