İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Gelibolu’da 30 Ağustos Etkinlikleri Ertelendi

Son güncelleme tarihi 29 Eylül 2023 13:14

Gelibolu Belediyesi 30 Ağustos Etkinliklerini Çanakkale yangını dolayısıyla erteledi.

ÇANAKKALE – Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar yaptığı açıklamadaÇanakkale merkeze bağlı Damyeri köyünde 22 Ağustos tarihinde tarım arazisinde başlayan, ormanlık alana sıçrayarak büyüyen ve 48 saat sonra kontrol altına alınabilen, 4 bin 80 hektar alanın yandığı, canlıların ve tarım arazilerinin yok olduğu yangın nedeniyle acımız çok taze ve derin.

Tek tesellimiz insan kaybının olmamasıdır. Gelibolu Belediyesi olarak bölgedeki yaraların sarılması ve acil ihtiyaçların giderilmesi noktasında daha önce yaşanan felaketlerde olduğu gibi üzerimize düşen sorumluluğu siz değerli halkımız adına yerine getirerek, kamuoyuna ayrıca bir bilgilendirmede bulunacağız.

Yangından etkilenen tüm hemşehrilerimize bir kez daha ‘geçmiş olsun’ dileklerimizi ileterek Büyük Zafer’in 101.yıldönümünde; bölgemizde yaşanan acı nedeniyle planlamasını yaptığımız etkinlikler askıya alınarak,  aktivitelerimiz ileri tarihe ertelenmiştir.

Her ne kadar büyük yangın nedeniyle Zafer Bayramımızda şenlikler yapamayacak olsak da Cumhuriyetimizin şan ve şeref dolu 100’üncü yılını,  Cumhuriyet’in önsüzünün yazıldığı Gelibolu’muzda o haftaya yayılacak etkinliklerle büyük coşku içinde kutlayacağımızın müjdesini şimdiden veriyoruz’ dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın