19.5 C
İstanbul
19 Haziran 2021

Genç fidanlar toprakla buluştu

Diğer Haberler

Nilüfer Belediyesi-TEMA Vakfı Bursa İl Temsilciliği iş birliği ile Kurtuluş Mahallesi’nde gerçekleştirilen etkinliğe katılan çocuklar, doğayı yeşillendirmenin mutluluğunu yaşadı.

BURSA- Nilüfer Belediyesi genç fidanları, çocukların da katılığı etkinliklerle toprakla buluşturmaya devam ediyor. Nilüfer Belediyesi tarafından, TEMA (Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı)  Bursa İl Temsilciliği ve Görükle Haznedaroğlu Özkan İlkokulu iş birliği ile gerçekleştirilen fidan dikim etkinliğinde ilkokul öğrencileri çam ve ıhlamur ağacı fidanlarını toprakla buluşturdu. Dikilen fidanların tedariğini ise Bursa’nın önde gelen sanayi kuruluşlarından Borçelik üstlendi.

Kurtuluş Mahallesi 4.Sokak’ta yeşil alan olarak belirlenen bölgede düzenlenen etkinliğe, TEMA Vakfı il Temsilcisi Şaban Uyar, Nilüfer Belediyesi Güney Bölge Sorumlusu Murat Şakir Cesur, Borçelik Fabrikası Kurumsal İletişim Sorumlusu Nazif Bektaş, okul idarecileri, öğretmenler ve çok sayıda çocuk katıldı.

Etkinlik sonunda bu anlamlı çalışmada katkısı olan kurum temsilcilerine teşekkür belgeleri verildi.

- REKLAM -

Son Haberler

Çini ve ipekle adım adım UNESCO’ya

BURSA – UNESCO Türkiye Milli Komisyonu, UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı 2021 dönemi için Türkiye’den gönderilecek iki dosyadan birini Bursa olarak...