Genel Olarak Ip Kamera Sistemlerinin Avantajları

Diğer Haberler

‘Her bebeğin bir ağacı her ağacın bir adı var’

Kağıthane Belediyesi farklı bir projeye imza atarak, şehirde her yeni doğan bebek için ağaç dikiyor. Üstelik ağaçlara da bebeklerin...

’16 Ocak Basın Onur Günü Atatürk’ten kalan yegâne mirastır’

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, 16 Ocak Basın Onur Günü’nün sadece Kocaeli için değil tüm Türkiye...

‘Evde Bakım Hizmeti’ 27 bin eve girdi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından sunulan Evde Bakım Hizmeti 2020 yılında 27 bin 774 eve girdi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, kendi öz...
- REKLAM -

IP Kamera Sistemleri, web veya network bağlantılarından faydalanılarak kablolu ve kablosuz olarak başka bir cihaza gereksinim duyulmadan görüntü verebilmekte olup uzaktan seyretme ve görüntüleri kayıt altına almak için kullanılan Elektronik Güvenlik Kamera Sistemleri çeşitleridir.

CCD veya CMOS sensöründen sağlamış olduğu sinyali, üzerlerindeki Linux işletim sistemi yüklü DVS (Digital Video Server) ile sağlamaktadır.Ekstra aparatlar ve kartlar gerektirmeyen en ileri teknolojiye sahiptir.

IP Tabanlı Kameralar, Cat kablo ağının daha geniş aralıklara genişletilmesini elde eden anahtarların, hubların ve yönlendiricilerin avantajlarından faydalanmaktadır. IP Kameralar bulunan network ağına bağlanarak gereksinimleri olan gücü ethernet kablosu olan CAT kablolar üstünden alırlar. Yeni bir kablo hattı ve güç bağlantısına gereksinim duyulmaması sebebi ile IP Kamera Sistemlerinin Kurulumu rahat ve alt yapı maliyeti açısından avantaj sağlamaktadır.

IP CCTV, AHD Kamera Sistemleri benzer biçimde video durağan sürücülere kaydedilir. Ama görüntükameradan doğrudan bir IP akışı içinde olduğu için videonun nasıl ve nerede kaydedildiğine dair daha fazlaesneklik sunmaktadır.

IP Kameralarda kullanılan NVR (Ağ Video Kaydedici) NVR, Network Video Recorder (Ağ Video Kayıt Cihazı) bir ağa bağlanmış IP Kameralar veya Kablolu Ağ Kameralarından elde edilmiş görüntüyü hem kayıt bununla birlikte saklama görevini yerine getirir. NVR Kayıt Cihazı, veri göndermek ve almak için yerel ağı kullanır.Elde edilmiş veriler NVR Kayıt Cihazı içerisinde bulunan sabit disklere kayıt edilir ve gereksinim duyulması halinde arşivlenen görüntü kayıtlarına ulaşarak ekran üstünden seyretme imkanı sunmaktadır.

AHD Kameralarda yeni eklenecek her Kamera Sistemi için DVR’a 4, 8, 16 ve 32 kamera girişli kayıt cihazlarının kullanılması gerekir, böylece sistem genişler. IP Sistemlerinde NVR Cihazı sisteme daha gelişmiş özelliklere sahip yeni kameralar eklenmesine imkan sağlamaktadır. Sunucu üstüne eklenecek kamera izleme yazılımları ile tek bir aygıt üstünde çok daha fazla kamera ekleyebilme olanağı vermektedir.

AHD Kamera ve IP Kamera Arasındaki Farklardan en önemlisi video sinyalinin iletilme şeklidir. AHD Kamera, video sinyalini TV yada VCR yada ekran benzer biçimde başka bir alıcı tarafınca alınabilecek formatta dönüştürür.

IP Sistemler, görüntüsü aktarılan mekanının canlı ve sesli olarak bulunulan her yerden bilgisayar, laptop cep telefonu benzer biçimde cihazlardan rahatça takip edebilme olanağı sunmaktadır.

IP Güvenlik Kameraları, Güvenlik Teknolojisindeki son yeniliklerin biçim bulmuş halidir ve IP CCTV’nin temel olarak en üstün özelliği yüksek çözünürlükte olması ve oldukça Yüksek Kalitede Görüntü sağlamasıdır. Yüksek Çözünürlükte ve kalitede bir video, Yüz Tanıma Sistemleri, Şehir İzleme Sistemleri, TEDES, Plaka Tanıma Sistemleri benzer biçimde dijital yakınlaştırma söz konusu olan Güvenlik Sistemlerinin kullanımında çok mühim özelliklerdir. Bu nedenle IP Kamera Sistemleri bu beklentileri yerine getirerek birçok sistemde çok yaygın olarak kullanılır.

AVANTAJLARI

IP Kameraların Avantajlarına bakıldığında başlıca IP Kamera Teknolojisi ile mümkün olabilen Mega Piksel Görüntü Kalitesi desteklenerek daha çok netlik ile daha çok detay alır. Kamera ile en yakın network anahtarı arasında kablolama yapılabilir.Yerleşik şifreleme ile daha güvenli ve daha iyi kablosuz bağlantı sağlar. Mevcut kablolar kullanılabilir ve bu durum kurulumu daha kolay hale getirmektedir. IP Kamera İzleme İşlevi daha elastik bir yapıya sahip olup uzaktan erişim daha kolaydır.Böylece uzaktan gözetim ihtiyacı duyulan birçok alanda kullanılmaktadır. 

 “Gazi Information Teknoloji, yılların tecrübesi ile Güvenlik Teknolojilerinin biçim bulmuş hali olan IP Kamera Sistemlerini Uygun Fiyatlarla sizlere sunmaktadır.”

- REKLAM -
- REKLAM -

Son Haberler

Anne köpek ve yavruları koruma altına alındı

Geçtiğimiz haftalarda talihsiz bir olayla sosyal medyada gündeme gelen Arifiye Cumhuriyet Mahallesi’ndeki sahipsiz köpek ve yavruları Büyükşehir Belediyesi Geçici...

Benzer Haberler

- REKLAM -