İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Gider, Başarılı Olmanın Sırlarını Anlattı

Derince Belediyesi’nin Derince Eğitim Seminerleri (DES) projesi kapsamında düzenlediği “Nasıl oluyor da diğerleri sizden daha çok satıyor” konulu seminerde eğitmen Hakan Ömer Gider, esnaflarla bir araya gelerek satış teknikleriyle ilgili bilgiler aktardı

Seminere esnaflar katıldı
Derince Belediyesi tarafından Derince Eğitim Seminerleri (DES) kapsamında düzenlenen seminerlerin dördüncüsü ilçe esnafına yönelik olarak organize edildi. Her ay alanında uzman kişilerce farklı eğitim programları düzenleyen Derince Belediyesi, bu kez esnaflara yönelik tertip ettiği seminerde eğitmen Hakan Ömer Gider’i Derincelilerle buluşturdu. Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Nasıl oluyor da diğerleri sizden daha çok satıyor” konulu seminerde ilçe esnafına hitap eden Gider, “Başarılı olabilmenin en büyük formülü risk alabilmektir” dedi.

“Kendimize hedef koymalıyız”
Seminerde Derinceli esnaflara nasıl daha etkili satış yapabileceklerini aktaran eğitmen Gider, “Yaptığınız işlere geçici olarak bakmamalısınız. Buradaki en önemli nokta bir işe başlarken kendimize hedef koymalıyız. Hedefe giderken plansız bir şekilde ilerlememeliyiz. Planlı ve programlı çalışarak umudumuzu kaybetmeden yolumuza devam etmeliyiz” dedi. İnsanlarla doğru ve etkili bir iletişim kurulması gerektiği üzerinde duran Gider, “Doğru bir iletişim için anlaşılır olmalıyız. Bununla birlikte karşımızdaki insanda doğru bir algı oluşturmalıyız” diye konuştu.

“İhtiyaçları isteğe çevirmeliyiz”
Seminerde Derinceli esnaflarla karşılıklı görüş alışverişinde bulunan Gider, “Karşınızdaki insanlara önem verdiğinizi hissettirmelisiniz. Ona saygı duyduğunuzu göstermelisiniz. Tüm bunların ışığında başarılı bir satıcı insanların ihtiyaçlarını doğru bir şekilde belirlemeli. Ardından bu ihtiyaçları isteğe çevirecek girişimlerde bulunmalı. Bu noktada müşterilerin ihtiyaçlarını belirleyip bir çözüm üretmeliyiz. Ayrıca beden dilimizi de etkili bir biçimde kullanmalıyız” dedi. Keyifli bir anlatımın gerçekleştiği seminer sonunda Derince Belediyesi Meclis Üyesi Fatma Akarsu, eğitmen Hakan Ömer Gider’e çiçek takdim etti.