• DOLAR
  5,7971
  %-0,49
 • EURO
  6,4953
  %0,11
 • ALTIN
  277,84
  %-0,57
 • BIST
  98.415
  %3,71
İBB Ramazan’ın coşkusunu “Ezgi Gecesi” ile taçlandırdı

İBB Ramazan’ın coşkusunu “Ezgi Gecesi” ile taçlandırdı

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ (İBB) TARAFINDAN RAMAZAN ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA SULTANAHMET MEYDANI’NDA “EZGİ GECESİ” DÜZENLENDİ. MEYDANI DOLDURAN İSTANBULLULAR VE ETKİNLİĞE ŞEHİR DIŞINDAN KATILAN VATANDAŞLAR UNUTULMAZ ANLAR YAŞADI.

Booking.com

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından Ramazan etkinlikleri kapsamında Sultanahmet Meydanı’nda “Ezgi Gecesi” düzenlendi. Meydanı dolduran İstanbullular ve etkinliğe şehir dışından katılan vatandaşlar unutulmaz anlar yaşadı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Sultanahmet Meydanı’nda özel Ezgi Gecesi programı düzenlendi. İstanbulluların yoğun ilgi gösterdiği gecede sanatçılar en sevilen eserlerini seslendirdi. İftardan önce tasavvuf müziği ve mehter konseri de İstanbullulara keyifli dakikalar yaşattı. İftardan sonra çocuklar için İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gösteri Sanatları Merkezi oyuncuları tarafından Hacivat-Karagöz gölge oyunu sahnelendi.

Unutulmaz ezgilerle İstanbullulara müzik ziyafetinin yaşatıldığı gecede Abdülbaki Kömür, Aykut Kuşkaya, Eşref Ziya Terzi, Taner Yuncuoğlu, Hasan Sağındık, Hakan Aykut ve Ömer Karaoğlu sahne aldı. 90’lı yılların toplumsal konularını işleyen ve o döneme damgasını vurmuş olan sanatçılar sevilen ezgileri seslendirdi. Konserde Abdülbaki Kömür, ’Yiğit’ ve ’Şehide Ağıt’, Taner Yüncüoğlu, ’Yağmur’ ve ’Kızıl Denizden’, Aykut Kuşkaya, ’İbrahim’ ve ’Bir Güneş Doğuyor’, Eşref Ziya Terzi, ’Kalksam ve Dirilsem’ ve ’İstanbul’, Hakan Aykut, ’Kardan Aydınlık’, Hasan Sağındık, ’Ben Hep Seni Düşünürüm’ ve ’İsmailce’, Ömer Karaoğlu ise ’Kuşlar’, ’Adı İçin’ ve ’Şehid Türküsü’ isimli eserleri seslendirdi. Sanatçılar tarafından seslendirilen unutulmaz eserlere İstanbullular da eşlik etti. Etkinliğin sonunda ise ’Lâ İlâhe İllâllah’ adlı eseri tüm sanatçılar sahnede birlikte seslendirdi. Son parçaya Sultanahmet Meydanı’nda bulunan tüm dinleyicilerin yanı sıra Ömer Karaoğlu tarafından sahneye davet edilen Seyit Onbaşı’nın torunu “Havranlı Kadir Amca” lakaplı Kadir Özyurt da eşlik etti.

“Vesile olanlardan Allah razı olsun”

Yalova’dan bu etkinlik için geldiklerini söyleyen Yumuk ailesi, “Bizi anılarımıza götürdüler, geçmişimizi yaşattılar. Özlem hissettik. Çok mutlu olduk. Vesile olanlardan Allah razı olsun” dedi.

Öğretmenlik yapan Hilal Yumuk ise, “Çok mutlu olduk, çok sevindik. Zaten dinlediğimiz, sevdiğimiz sanatçılar. Çocuklarımız bu ezgilerle büyüdü. Hepsi biliyor bu ezgileri. İnşallah devamı olur, her zaman isteriz böyle programların olmasını” dedi.

İlginin yoğun olduğu konserin ardından sanatçılar dinleyicilerle sohbet edip fotoğraf çekildi.

Booking.com
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Booking.com